MENU
klinika
Çfarë shkruan media franceze "Courrier des Balkans"?

A do të nisë lufta për Krishtlindje në Ballkan?

Nga Artur Ajazi

“Mish-mashi” Berisha

Në kampin kryesor opozitar, gjërat nuk po ecin siç kishte parashikuar Lulzim Basha pas 25...

Nga Kimete Berisha

Për Albin Kurtin, plaku shqiptar kushton 100 euro!

Për Albin Kurtin, plaku shqiptar kushton 100 euro! Pse ore ti kujton se një plak...

Zgjedhjet e 25 prillit

PD çon në Kuvend nismën: Të ngrihet Komision i Posaçëm për rekomandimet e ODIHR

Partia Demokratike ka depozituar sot në Kuvend një kërkesë për ngritjen e një Komisioni të...

"Vetë Ali e vetë KadI"

Gjekmarkaj: Berisha sillet sikur ta ketë partinë “tokë të xanun”!

Nga Agron Gjekmarkaj Prej javësh Sali Berisha i cenuar në interesa personale, i udhëhequr nga...

“Shpalli kandidaturën dhe garantoi të tjerët për…"

Preç Zogaj: Berisha e di veten kryetar absolut edhe tani që nuk është

Analisti Preç Zogaj ka komentuar në RTSH shpalljen nga Sali Berisha të kandidaturës së tij...

Nga Artur Ajazi

Shkërmoqja e PD-së, ka nisur nga baza

Ajo ç’ka po ndodh me Partinë Demokratike, duket si një gjë e paralajmëruar. Humbjet e...

Nga Prof. Ass. Dr. Iljas Mehmeti

Të përfitojmë nga kriza pas Covidit, jo të çorientohemi!

Kriza pas Covidit pritej, kështu ka ndodhur historikish! Ekonomia është shkencë ! Në kapitalizëm rregullator...

Nga Mero Baze

Për të gjithë “kriptoberishistët” dhe soroistët

Ka një paradoks me gjithë mbështetësit e Sali Berishës në raport me Lulzim Bashën, lidhur...

‘Krimi i organizuar, pengesë e madhe për zhvillimin'

Eurodeputetët për Ballkanin: BE t’i mbështesë!

Krimi i organizuar është një pengesë e madhe për zhvillimin e rajonit të Ballkanit Perëndimorë....

Nga Julia Petrovskaya, Riddle

Aleanca ruso-kineze e krizave në Ballkan

Rusia dhe Kina po e shtojnë presionin ndaj partnerëve perëndimorë në krizën që po përshkallëzohet...

Nga Artur Ajazi

PD, si “parcelë eksperimentale” e Berishës

Sali Berisha vazhdon me ritme të shpejta takimet në rrethe, duke mbushur sallat me ata...