MENU
klinika
Nga Mentor Nazarko

Disa zhvillime pas Balkan Open në Tiranë… kush arsyeton?

Artur Ajazi

Krimet 30 vjeçare të politikës, ja kalojnë atyre të komunizmit

Ditët e fundit, janë rritur së tepërmi daljet në medie të eksponentëve përfaqësues të viktimave...

Nga Mustafa Nano

Konflikti brenda PD-së nuk mund të zgjidhet në mënyrë të dhunshme

Para dy ditësh, konflikti në Partinë Demokratike gati mori një përthyerje shumë të dhunshme. Madje,...

Nga Lorenc Vangjeli

Basha kundër Berishës: Njëri duhej të kishte ikur në 25 prill, tjetri që 25 vjet më parë

Edhe e shtuna që lamë pas ishte një përplasje agjendash mes kryetarit të PD Lulzim...

Nga Frrok Çupi

Doruntina në bulevardin e vdekur

Pendesa e fundit e Kostandinit: Pse nuk e kishte shpallur Doruntinën ‘dëshmore’ të atdheut, por...

“Iniciativa po merr formë më të plotë”

Nazarko për “Open Balkan”: Po gjen mbështetje nga BE e SHBA

Analisti Mentor Nazarko ka komentuar në News24 takimin e fundit të “Open Balkan” mes liderëve...

Nga Lorenc Vangjeli

Basha kundër Berishës: Njëri duhej të kishte ikur në 25 prill, tjetri që 25 vjet më parë

Nga Lorenc Vangjeli Edhe e shtuna që lamë pas ishte një përplasje agjendash mes kryetarit...

Ben Andoni

Si mund të zgjidhej konflikti i PD-së?!

Prej vitesh, Partia Demokratike është futur në një krizë që kulmoi dhe doli në sipërfaqe...

Nga Artur Ajazi

E latë vendin pa opozitë…

Debatet dhe konfliktet mes dy “kryetarëve” të Partisë Demokratike, ka gjasa të zgjasin edhe për...

Nga Aranit Muraçi

Dy atentatorët e paidentifikuar të idealeve të mëdha të kombit

Shpirti njerëzor ende ka nevojë më të madhe për idealen se për realen. Nga realja...

Nga Artur Ajazi

Luli, më në fund ka nisur të bëjë opozitë…

Duke i dhënë fund “dualizmit” në parti, Lulzim Basha ka nisur të bëjë më në...

Nga Roland Qafoku

Basha-Berisha, nga përplasja vijnë në përplasje shkojnë

18 dhjetori i skizmës së madhe në PD. Berisha merr edhe bazën në sifidën e...