MENU
klinika
Analiza e DW

Fitorja e Biden/ A do ta respektojë Trump traditën me një fjalim ku të pranojë humbjen?

ANALIZA

Fitorja në zgjedhje e Bidenit, ngjarja më e gëzueshme ndaj Evropës këtë vit

Me fitoren e Bidenit, BE mund të ketë shpresa të reja. Edhe nëse jo të...

Nga Alfred Peza

Për “Trumpistët” e Tiranës dhe “shqiptarin” e Shtëpisë së Bardhë

Nga Alfred Peza Të jesh i majtë dhe të presësh me gëzim, fitoren e Joe...

ANALIZA

Efektet e dorëheqjes së Hashim Thaçit

Dorëheqja e Hashim Thaçit nga pozita e presidentit të Kosovës, krijon një situatë të re...

ANALIZA

A mund t’i zihet besë kësaj Amerike?

Nga Gwynne Dyer Ndërsa nuk ka dalë ende rezultati përfundimtar, në mund të nxjerrim tashmë...

Nga Fatos Lubonja

Zgjedhjet në SHBA, si dhe pse votuan amerikanët

Përpara këtyre zgjedhjeve dhe gjatë zgjedhjeve është shkruar dhe folur shumë se ato do të...

"Serbia ka ‘kopsitur’ letra për UÇK-në"

Mentor Nazarko për dorëheqjen e Thaçit: Do të krijohet një boshllëk institucional

Analisti Mentor Nazarko në një lidhje liven nga Kosova për ”News24” ka komentuar dorëheqjen e Hashim Thaçit...

Nga Alfred Peza

Pse Lulzim Basha nuk fiton dot vota me pandeminë

Nga Alfred Peza Përtacia për të menduar diçka tjetër, ose se dikush mund tja ketë...

Nga Veton Surroi

E drejta për të qenë njëkohësisht europian, shqiptar dhe mysliman

Nga Veton Surroi* 1. Një shqiptar vrau parmbrëmë në Vjenë katër veta, në një sulm...

NGA VALON MURATI

Sulmi i Vjenës dhe nevoja për një qasje serioze me diasporën shqiptare

Duke minuar kombin shqiptar dhe shtyllat mbi të cilat ndërtuar ai, vetëdijshëm e pavetëdijshëm po...

Nga Roland Qafoku

10 arsye përse Jozefina Topalli ka të drejtë

Nga Roland Qafoku E përjashtojnë. E sulmojnë egërsisht. E anatmetojnë. Ata që nuk kanë lidhje...

Nga Ben Andoni

Opozita dhe trishtimi për mungesën e kauzës

Nga Ben Andoni Prej kohësh kryetari i Opozitës Lulzim Basha i është ngjitur kauzës së...