MENU
klinika
I hapet rrugë votëbesimit

Zoran Zaev shtyn dorëheqjen, autorizohet për negociata

Fajëson Rusinë dhe Kinën

Obama: Liderët botërorë nuk kanë bërë sa duhet për krizën klimatike!

Ish-presidenti amerikan Barack Obama, tha në Konferencën e OKB-së për Ndryshimet Klimatike në Glasgow të...

“Qeverisja në një krizë financiare”

Nazarko: Retorika e Berishës, përplasëse, opozita po ofron argumentat e saj në mënyrë dinjitoze

Analisti Mentor Nazarko komentoi në rubrikën “Opinion”, në New24 situatën aktuale politike në vend. Duke...

Analiza nga Preç Zogaj

Një rrugë e gabuar dhe një rrugë e hapur për kthimin e PD në pushtet!

Partia Demokratike po shkon drejt finalizimit të një beteje politike të panjohur në historinë e...

Nga Eduard Zaloshnja

Zbatimi i Kodit Rrugor na ruan jetën dhe kuletën!

Aktiviteti i Policisë Rrugore është shtuar ndjeshëm këtë vit, sidomos pas futjes në përdorim të...

Situata në PD

Kadilli: Berisha fosile politike që nuk ofron asgjë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli shprehu shqetësimin e tij për gjendjen aktuale të PD....

Skënder Minxhozi

Nga vjen qetësia e Lulzim Bashës?!

Megjithëse shumëkush e kujtonte si diçka të pamundur, në harkun e dy muajve kryetari i...

Analiza

11 dhjetori, themelimi i dytë, apo ndarja e madhe e PD?

Roland Qafoku 11 dhjetori i këtij viti nuk do jetë vetëm dita në të cilën...

Analiza

‘Pema me kokrra, gjuhet me gurë’

Artur Ajazi “Pema me kokrra gjuhet me gurë”-thonë. Dhe kjo ka ndodhur dhe po ndodh...

Kriminaliteti në vend

Zheji: Kur ndërhyn politika mendjet inteligjente stopohen nga diktatura!

Analisti Artur Zheji dhe gazetarja Klodiana Lala, të ftuar në emisionin “Pikat mbi i” folën...

Nga Ylli Pata

Faktet që jep Berisha: Foltorja, asnjë lidhje me fatin e PD-së!

Çdo seancë të Foltores së Sali Berishës, që prej fillimit të saj, po furnizojnë gjithnjë...

Nga Roland Qafoku

11 dhjetori, themelimi i dytë, apo ndarja e madhe e PD?

Ç’pritet të ndodhë më 11 dhjetor me mbajtjen e Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike të...