MENU
klinika
Nga Roland Qafoku

Pritshmëritë nga Asambleja e sotme e PS

Artan Fuga

Si po thahet gjuha shqipe!

Terma shkencore qe e kam shume veshtire t’i perdor ne auditore me studentet. Kam frike...

Nga Agron Gjekmarkaj

A do të më shkarkojë Luli nga ofiqet? Seç kam një tundim si llavë përcëlluese

Satirë hermetike në pritje të një bluze nga Babo virani! Një miku im gazetar nga...

Mero Baze

Përse Berishës i duhet doemos koka e Bashës?

I vetmi që e pret i shqetësuar Kuvendin e PD drejtuar nga Lulzim Basha, është...

Ylli Pata

Bardhi-Berisha, ‘dashuria e pamundur’ që përsëritet prej 30 vjetëve

Tashmë u bënë zyrtare fjalët që thuheshin si gossip lart e përpjetë. Sali Berisha dhe...

Nga Baton Haxhiu

Vjosa do shuhet si histori turpi, është produkt njëpërdorimësh i Kurtit

Vjosa Osmani deklaroi se paralajmërimi i Presidentit Macron për pasojat e mundshme në rast të...

Çfarë shkruhet?

REL: Nxënësit rusë nisin shkollën me libër të ri historie

Nxënësit rusë kanë nisur vitin e ri shkollor me fjalë inkurajuese nga presidenti, Vladimir Putin,...

Nga Dritan Hila

Dy fjalë për Fatos Nanon!

Duket se Fatos Nano ia ka hedhur vdekjes. Njeriu që nuk e mori asnjëherë seriozisht...

Artur Ajazi

Je t’aime, Europë

Edi Rama sërish e shprehu qartë vendimin e qeverisë së Shqipërisë edhe në Slloveni një...

Analiza e BIRN

Keqqeverisja i kushton shqiptarëve më shtrenjtë se nafta në Shpirag

Ndërsa qeveria po përpiqet të krijojë një eufori mediatike mbi “zbulimin” e vendburimit të naftës...

Ylli Pata

A po shkojnë Berisha dhe Meta drejt një grupi në Kuvend?

Takimet që Basha zhvilloi me Agron Dukën e Dashamir Shehin, para ca ditësh, si dhe...

Mero Baze

Një mënyrë se si mund t’i shtohen sanksionet Kosovës!

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka kërcënuar presidentin e Francës, Emannuel Macron, se nëse ai...