MENU
klinika
Mero Baze

Samiti i Berlinit që po na pajton me fqinjët e “zemëruar”

BIRN

Ish-punonjësja pranon rolin e ‘kompanisë në hije’ të tenderit 19 milionë euro

Në gjyqin kundër ish-shefes së ARRSH-së, Sonila Qato, një ish-punonjëse e kompanisë “Vëllezërit Hysa” pranoi...

Nga Spartak Ngjela

A u rrëzua tabuja Berisha?

Politika amerikane e përshëndeti Bashën për largimin e Berishës nga grupi parlamentar i Partisë Demokratike....

Mero Baze

Një përpjekje për të kuptuar një mendje të sëmurë

Jam shumë kurjoz të kuptoj se çfarë mendojnë ata deputetë apo ndjekës të Sali Berishës,...

Nga Dritan Hila

Bombat e Hamasit nuk kanë pse jehojnë në Tiranë!

Ka një risi lufta e tanishme në Izrael: Për herë të parë në historinë e...

Nga Eduard Zaloshnja

Kur do të ndërtohet autostrada e Shkodrës?

Në vitin 2004, Banka Botërore financoi një studim për masterplanin e zhvillimit të rrjetit rrugor...

“Politika e vuvuzelave ka parakaluar çështjen kombëtare”

Ditmir Bushati: Të miratohet njëzëri rezoluta për Kosovën

TË BASHKUAR PËR KOSOVËN Bota u zgjua dje me imazhe të tmerrshme të sulmeve terroriste...

Nga Artur Zheji

Prokurorët shqiptarë do fillojnë të vriten nëse vrasin frikën dhe refuzojnë zarfet

Nuk është e mundur që as pushteti dhe as shteti të garantojnë paprekshmërinë e Antimafies...

Nga Veton Surroi

Liria e pestë

1. Ka disa vjet, qoftë nëpërmjet Procesit të Berlinit, qoftë pastaj me iniciativën jo jetëgjatë...

Nga Eduard Zaloshnja

Vetëdeklarohen besimtarë të një feje, por s’janë praktikantë të riteve të saj…

Shqiptarët e rritur vetëdeklarohen masivisht si besimtarë të njërës apo tjetrës fe, por shumë pak...

Nga Fatos Tarifa

AMERIKA! Si Kushtetuta e saj krijoi demokracinë më të madhe në botë

Sa herë bëhet fjalë për karakterin “eksepsional” të Amerikës (si nga ata që besojnë në...

Nga Lorenc Vangjeli

Rama e Berisha, dy armiq në dispozicion të urrejtjes

Dy rezoluta për të njëjtën temë janë dorëzuar në Kuvendin e Shqipërisë. Një javë më...