MENU
klinika
Risia e Drejtorisë së Transporteve

Në mbrojtje të mjedisit/ Tarifa 0 për automjetet elektrike

Mijëra shqiptarë janë kthyer në vend

BIRN rrëzon opozitën: Largimi masiv është fantazi politike

Rrjeti i Raportimit Investigativ Ballkanik (BIRN) ka publikuar së fundmi një analizë për prirjen e...

Rregullat e objekteve

Lejet e ndërtimit, si të merren dhe çfarë kërkohet

Si merren lejet e ndërtimit? Si funksionon aplikimi online? Çfarë dokumentacioni paraqitet dhe çfarë procedurash...

Zhvillimet në Shqipëri

Situata ekonomike/ Sipërmarrësit italianë të shqetësuar

Sipërmarrësit italianë shprehën dje shqetësimin për zhvillimet ekonomike në Shqipëri, rënien e ritmeve të rritjes...

Anti-informaliteti

7 mijë biznese të inspektuara, 30% e tyre me shkelje

Gjatë periudhës korrik e deri në ditët e para të tetorit, numri i inspektimeve të...

Periudha Janar-Gusht

Dynden në Shqipëri/ Këtë verë mbi 115 mijë turistë gjermanë

Shqipëria tashmë është kthyer në një destinacion të preferuar turistik për vizitorët nga e gjithë...

Aty ku mundësitë janë të pakta

Si të nisësh një biznes me mbështetjen e qeverisë!

Kryeministri Edi Rama, ka treguar një shembull, sesi një familje, përmes mbështetjes së qeverisë, ka...

E nevojshme njohja!

Kontributet e pensioneve, një marrëveshje Shqipërisë-Itali

Një marrëveshje mes Italisë dhe Shqipërisë për njohjen e kontributeve të pensioneve është e nevojshme,...

Hetimi i bordit mbikqyrës

Situatë kaotike me kontabilistët, vetëm 600 në përputhje me ligjin

Pjesa dërrmuese e kontabilistëve që përgatisin dhe certifikojnë bilancet e bizneseve janë të palicencuar ose...

Të dhënat nga BB

Shifrat qenkan ulur, papunësia paska rënë!

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mëngjesin e së hënës një grafik, që shfaq shifrat e...

Nisma pozitive

‘Mini Shengeni’, Shkodra: Nuk duhet përjashtuar Kosova!

Marrëveshja e nënshkruar mes Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë në Novisad më 10 tetor,...

Vrojtimi periodik i BSH-së

Rritet besimi në ekonomi, bie i ndërtuesve dhe i konsumatorëve

Treguesi i ndjesisë ekonomike u rrit në tremujorin e tretë të vitit, me gjithë përkeqësimin...