MENU
klinika
Apeli i zv/guvernatores Ahmetaj

Bankat e huaja të qëndrojnë në Shqipëri

Detajet

PPP-të/ Ahmetaj: Shërbim për qytetarët

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj, deklaroi sot nga foltorja e Kuvendit se Partneriteti...

Shifrat publike

Ahmetaj: Stoku i detyrimeve arrin deri në 14.4 mld lekë

Detyrimet e prapambetura në total deri më tani arrijnë në 14.4 miliardë lekë dhe pjesën...

Lindjet bien sërish

Shqiptarët kanë nevojë për “stimuj”

Duke filluar nga viti i ardhshëm qeveria do të ofrojë stimuj në para për të...

Nënshkruhet marrëveshja

Albgaz do të mirëmbajë TAP në Shqipëri

Në një ceremoni të zhvilluar në Tiranë, u finalizua sot negocimi për Marrëveshjen e Mirëmbajtjes...

Kursi i këmbimit

Ndalet vrulli i dollarit

Kursi mes euros dhe lekut qëndroi i fiksuar për të dytën ditë radhazi. Sipas Bankës...

Niveli më i ulët, 571 euro

Ja diferenca që kemi në paga me BE

Paga mesatare në Shqipëri ngelet ndjeshëm poshtë nivelit dysheme të Bashkimit Europian. Aktualisht, paga më...

Sa 32.2% e PBB-së

Kredia është në “rënie të lirë”

Kreditimi i ekonomisë shqiptare është në rënie të lirë. Analizuar në terma realë, kredia vitin...

KLSH: S’ka përmirësime

Energjia, rrezik i madh për buxhetin

Garancitë për ndërmarrjet e sektorit të energjisë janë një rrezik konstat për buxhetin. Kontrolli i...

Siguria ushqimore

Ministria ndryshon ligjin, rregulla të reja për laboratorët

Brenda pak kohësh Ministria e Bujqësisë ka ndryshuar sërish ligjin për sigurinë ushqimore. Ndryshimet fundit...

Axhenda dixhitale

Gara për 80 milionë euro

Bashkimi Europian ka akorduar 80 milionë euro për dixhitalizimin e vendeve kandidate të Ballkanit Perëndimor....

Kursi i këmbimit

Dollari drejt 111 lekëve

Kursi i këmbimit mes euros dhe lekut nuk regjistroi luhatje të rëndësishme ditën e martë....