MENU
klinika
"Jelekët e verdhë"

Video/ Protestuesi rrihet brutalisht nga oficerët francezë

Fund luftës tregtare

Më në fund, Trump bën paqe me Xi Jinping

Zyrtarët në Shtëpinë e Bardhë kanë deklaruar se presidenti amerikan Donald Trump dhe homologu kinez...

Shkaku: Trazirat e vazhdueshme

Makron mund të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme

Presidenti Emmanuel Macron po mendon të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme pasi u takua me shefat...

Brexit

Po nëse nuk miratohet marrëveshja?

Ministri i kabinetit britanik, Michael Gove, ka thënë se po e mbështet marrëveshjen e Brexit...

Pse çështja nuk u trajtua në samitin e G20?

Rasti Khashoggi/ Erdogan kërkon ekstradimin e të dyshuarve

Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan ka kërkuar që Arabia Saudite të ekstradojë të dyshuarit...

Nga Project Syndicate

Pse Afrika ndihet “e mënjanuar” në G20?

Megjithëse G20 ka bërë disa përpjekje vitet e fundit, ende nuk i ka përfshirë afrikanët...

Nga New York Times

Trump tërhiqet nga marrëveshja me Kanadanë dhe Meksikën?

Presidenti Trump ka shprehur qartë synimin e tij të shtunën për të tërhequr Shtetet e...

Albert Çaçi

Rreziqet që vijnë nga Azovi

Anulimi i takimit të djeshëm zyrtar midis Trump dhe Putin në Buenos Aires dëshmoi se...

Detajet

Kinë-SHBA/ Marrëveshje për pezullim 90-ditor të tarifave tregtare

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump dhe homologu i tij kinez, Xi Jinping, kanë rënë dakord...

Profil

Xhorxh H.W. Bush ishte Presidenti i 41-të i Shteteve të Bashkuara, një nga politikanët më...

Nga Project Syndicate

Pse britanikët e keqkuptuan Brexit?

Kryeministrja britanike Theresa May tani do të përballet me Parlamentin Europian për miratimin e marrveshjes...

Nga New York Times

Trump nuk mundi ta bënte Amerikën të mrekullueshme përsëri…

Le të themi të vërtetën: MAGA – Make America Great Again (Bëje Amerikën të Mrekulleshme...