MENU
klinika
E pabesueshme!

Zemra shërohet edhe me lazer?

Gastrohepatologe Matilda Zhugli

Zbuloni çfarë i shkakton gurët në tëmth!

Kolelitiaza ose sëmundja e gurëve në tëmth përfaqëson një nga çrregullimet gastroenterologjike më të shpeshta...

Dr. Entela Kolovani Ramosacaj

Vuani nga mëlçia? Ky është ekzaminimi më i ri, shpëtuat!

Vitet e fundit, si në të gjithë botën, gjithnjë e më shumë po gjen përdorim...

Është e vërtetuar!

Infeksione t’rënda të syrit deri në verbim/ Mos përdor më…

Mjekët britanikë paralajmërojnë se personat që përdorin lente kontakti duhet të jenë vazhdimisht të kujdesshëm...

Prindër! Bëjini sytë katër!

Prapambetje mendore deri në vdekje, nëse nuk trajtohet!

Hypoglicemia e patrajtuar mund ta çojë të porsalindurin në vdekje, t’i lërë atij një dëmtim...

Ju japim zgjidhjen!

Hemorroidet po ju marrin shpirtin? Pini…

Hemorroidet janë zgjerime të venave në zonën e rektumit dhe rrotull anusit. Termi “hemorroid” vjen...

Do na falënderoni!

“Lot m’dalin nga dhimbja e variçeve, si t’i heq qafe?”

Një studim i ri tregon se gjatësia juaj mund të luajë rol të rëndësishëm në...

Prof. Asc. Sokol Buba

Prindër, vëmendje! Foshnja të futet direkt në operacion nëse…

Obstruksioni i zorrëve është një nga urgjencat më të shpeshta kirurgjikale te i porsalinduri. Të...

Urgjentisht!

“Kam lëkurë të thatë, m’duket vetja si plakë!” Lahuni me…

Në një studim të ri, adhuruesit e diellit të cilët panë disa imazhe kompjuterike se...

Tregojua miqve!

Stresi të gërryen përbrenda? Disa këshilla ‘hipnotizuese’

Mund t’iu habisë kur të mësoni se stresi biologjik është një zbulim i kohëve të...

Mos u bëj pesimiste!

E ke gjirin kështu? Ç’pret? Lër konsultë!

Prania e noduseve të mëdha në gji tek moshat e reja janë të pazakonta. Por...

E tmerrshme!

E shkatërrojnë trurin tuaj! Kujdes nga…

Ne të gjithë kemi disa zakone të këqija, por disa nga këto zakone mund të...

Reklama