MENU
klinika
Ndërgjegjësohuni!

Kanceri i gjirit/ Ç’duhet të dini për muajin Tetor

Njihuni me to!

Pasojat fatale të dhimbjes tek bebet!

“Nuk ka gjë më lehtë të durueshme se sa dhimbja e tjetrit.” “Çdo përkujdesje duhet...

Mjekësia natyrale

Mrekulli! “Kjo farë lufton kancerin”

Nëse nuk keni dëgjuar ende për farën e lirit, më besoni, keni humbur shumë dhe...

Do na e dish për nder!

Je diabetik? Pasi të hash, bëje këtë veprim!

Nuk ju duken argëtuese Nëse ushtrimet do të bëheshin thjesht se duhen bërë s’do të...

Mos e neglizhoni!

Të jetosh me psoriazë! Fakte që duhet t’i dish

Të jetosh me psoriazë do të thotë që ju keni edhe risk më të madh...

E rëndë!

Tualeti apo celulari është më i pistë? Përgjigja do u shtangë!

Dhe mitet vazhdojnë… Nëse ha mëngjes a më ndihmon që të bie në peshë? Ju...

Prindër! Kujdes!

Dhëmbë copë-copë? Ky ushqim e shkatërron kariesin

Ushqimet që fëmijët hanë kanë një ndikim të rëndësishëm në shëndetin dentar afatgjatë. Një nga...

Rrëqethëse!

Boll! Personat me aftësi të kufizuara s’janë mallkim nga Zoti!

Historiku i aftësisë së kufizuar daton që në periudhat e antikitetit, ku ajo trajtohej ose...

Për t'u shqetësuar!

Nëse i sapolinduri ka këtë ngjyrë, ka probleme me zemrën!

Zemra e njeriut fillon të zhvillohet nga fundi i muajit të parë të shtatzënisë dhe...

Nga D.SH.M Alketa Qosja (Hoxha)

Qumështi i lopës, a është i rrezikshëm për foshnjat?

Alergjia nga proteinat e qumështit të lopës është një reagim i “kundërt” ndaj qumështit të...

Kjo është zgjidhja!

“I kam duart si tollumbace, ç’të bëj?”

Shumë shkaqe çojnë në ënjtje të duarve, por rezultati është i njëjtë. Ënjtja është ajo...

Do zhgënjeheni!

Mitet popullore pallavra! Ju kanë gënjyer!

Pirja e 8 gotave ujë në ditë A është e vërtetë që trupi juaj ka...

Reklama