MENU
klinika
Ura e Mesit

Fotografuar më shumë se një shekull më parë nga Baldacci

Bashkia Shkodër

Ndërtesa unikale ndikuar nga stili i Habsburgëve

Bashkia Shkodër, rreth të cilës u ngrit “qyteza festive” dhjetorin që lamë pas, përveç se...

Vendi i festave dhe ceremonive zyrtare

“Pallati i Brigadave”, historia e rindërtimit prej italianëve

Më 3 janar 1941, filloi rindërtimi i Pallatit të Brigadave. Ndërtimi i kësaj godine pat...

Mbi 76 mijë

Muzeu Ikonografik ‘Onufri’ fluks vizitorësh gjatë 2023

Muzeu Ikonografik “Onufri” në Berat ka shënuar një fluks të lartë vizitorësh gjatë vitit 2023....

Rama: Shumë shpejt, destinacion i së ardhmes

Nis puna për restaurimin e kalasë së Pogradecit

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet sociale foto nga puna që ka nisur për...

Synon të kthehet në një pikë turistike

Nis puna për ‘rilindjen’ e kalasë së Pogradecit

Kalaja e Pogradecit, një nga asetet më të njohura të trashëgimisë së kulturës në këtë...

Fjalimi i fundit i Papa Françeku për këtë vit

“Viti 2023 i dominuar nga lufta, t’i jepet fund!”

Në fjalimin e fundit për këtë vit, Papa Françeku ka bërë thirrje për më shumë...

Viti i Ri

2024-a mbërrin në vendet e Paqësorit

Paqësori u shndërrua si gjithnjë i pari në botë që priti sot Vitin e Ri,...

"Krijuam lehtësira, s'mund të mos vjelim taksa"

Turizmi, Kumbaro: Viti 2024 ‘prova e zjarrit’!

Viti 2023 kishte si kryefjalë turizmin në Shqipëri, duke hapur një faqe të re jo...

Nga Deutsche Welle

Shqiptarët e Rumanisë, një ndër komunitetet më të vjetra

Ilia Murzaku, ka mbushur 86 vjeç, flet një shqipe të kulluar, edhe pse prej 64...

Do të ofrojë vizita ekskluzive private

Greqia rrit çmimet e biletave në Akropol

Në vitin 2025 vizita në Akropol, Athinë do të kushtojë shumë më tepër. Qeveria greke...

Bateristi i parë i AC/DC

Ndahet nga jeta Colin Burgess

Colin Burgess, bateristi i AC/DC, ka vdekur, njoftoi grupi i famshëm i muzikës. Ai ishte...

REKLAMA