MENU
klinika
Detajet

Kuvendi shtyn sërish votimin për magjistratët

Detajet

Gjykata e Shkodrës lë në burg Safet Bajrin

Gjykata e Shkodrës ka vendosur të lërë në burg Safet Bajrin në seancën e rivlerësimit...

Deklarata

Basha prezanton platformën antimafia: Po legjitimohen paratë e pista

Partia Demokratike ka prezantuar sot platformën kundër korrupsionit dhe oligarkisë për çlirimin e ekonomisë. Kryetari...

100 vjet histori

Epopeja e një liceu…

Gjithnjë ka qenë dalluar për kulturën klasike e me ngjyrime thellësisht perëndimore, andaj jo më...

Situata emergjente!

Amortizimi i çatisë në Shkollën e Mollasit, rrezik serioz për nxënësit

Fshati Mollas, pjesë e Bashkisë Kolonjë, ka shfaqur kohët e fundit problematikën kryesore sa i...

Skema e mashtrimit

Mashtronin shtetin me firma fiktive, arrestohet 36-vjeçari

Gjashtë shtetas janë shpallur më parë në kërkim nga Policia e Tiranës, ku kjo e...

Mbledhja në Tiranë

Opozita prezanton masat antimafia mbi korrupsionin dhe oligarkinë

Opozita do të vazhdojë bojkotin e nisur që në 3 shtator, ndërkohë që në Kuvend...

Rendi i ditës

Sot mblidhet Kuvendi, çfarë pritet të ndodhë

Në orën 10:00 do të nisë parlamenti, ndërsa opozita do të vijojë bojkotin e Kuvendit,...

Detajet

‘Bajrit’ japin sot llogari para drejtësisë

Sot nëntë të arrestuarit e grupit “Bajri” pritet të dalin para gjykatës së Krimeve të...

Ngërçi në drejtësi

Balla: Vettingu po çliron drejtësinë nga kapja 26-vjeçare

Në vijim të bashkëpunimit të shkëlqyer me Fondacion gjerman “Friedrich Stiftung” gjatë fundjavës u zhvillua...

I përgjigjet PD-së

Rezoluta e KiE për pronat, Gjonaj: Vendimi, përgjigje për opozitën

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka reaguar mbi rezolutën e miratuar nga Komiteti i Ministrave...

Ligji i ri

Gjoba prindërve që lejojnë fëmijët të konsumojnë pije energjike

Në lokale, të miturit pra personat nën 18 vjeç do e kenë të ndaluar të...