MENU
klinika
"Arbëria" në VIMEO

Rrënjët nuk harrohen kurrë

"The Guardian”

Tiranë!..

Mes fotografive më të mira të ditës së djeshme, prestigjiozja “The Guardian” ka zgjedhur një...

Mjeku shqiptar veçon 3 elementët që po bëjnë diferencën

Gjermania “komandon” Covid-19

Mbi 103 mijë persona janë prekur nga koronavisur në Gjermani, ndërsa janë konfirmuar të vdekur...

383 të infektuar, 131 të shëruar

Vetëm 6 raste të reja me koronavirus në 24 orë

Shqipëria regjistron një ulje të ndjeshme të numrit të rasteve të prekurve nga COVID-19. Vetëm...

Analiza nga kolonel Myslim Pasha

“Luftë biologjike e përbotshme dhe teoritë konspirative për koronavirusin!?”

*Nga: Myslim PASHA, Washington DC Në kohën kur po i afrohet dita e diktaturës dixhitale...

Realitet brenda realitetit

Rrezikojnë zhdukjen indigjenët e Amazonës

Specialistët e shëndetit publik, kanë theksuar se popujt autoktonë në rajonin e Amazonës dhe Brazilit,...

"Bëhet fjalë për shumë, shumë para"

Takimi vendimtar i ministrave të Financave të BE për Covid-19

Bëhet fjalë për shumë, shumë para dhe të ardhmen e BE. Ministrat e Financave të...

Çfarë do të shihet nga një analizë gjaku?

Nga sot nis një testim i ri për Covid-19 në Shqipëri

Eugena Tomini, shefe e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik thotë se, Shqipëria është në...

Ja çfarë na mëson historia!

A do të kemi trazira sociale pas pandemisë?

Kur pandemia e murtajës (e njohur si Vdekja e Zezë), u përhap në Evropë gjatë...

"Jemi në luftë me një armik të padukshëm"

Tritan Kalo: Nuk është sakrificë të qëndrosh në shtëpi!

Mjeku infeksionist, Tritan Kalo, iu uron javë të mbarë të gjithë shqiptarëve, në një mesazh...

"Infermierët po kontribuojnë edhe me jetën e tyre"

Kreu i OBSH-së në Shqipëri: Një nga sfidat më të mëdha

Përfaqësuesi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë në Shqipëri, Raul Gonzales, jep një mesazh për gjithë...