MENU
klinika
Nga “Shtëpia e Pavarësisë”

Yuri Kim flet për emërimin si ambasadore: Asgjë nuk e zëvendëson të qenit këtu

Çfarë po ndodh te Infektivi?

Manastirliu: 6 pacientë, mes tyre të rinj, të intubuar

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu thotë se gjashtë pacientë janë në gjendje kritike, aktualisht në...

Takimi i Metës me Thaçin

Mentor Nazarko: Duhet të sjellë përbashkim, situata në Ballkan ka vlerë globale

Analisti Mentor Nazarko i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24”, duke folur për takimin...

"Do ta votojmë!"

Plotësohen votat për Kodin Zgjedhor, kush janë 6 deputetët që i thanë ‘po’ marrëveshjes

Numri i deputetëve që deklarojnë votën pro marrëveshjes së 5 qershorit midis PS-së, PD-së dhe...

Skënder Minxhozi

Paqe ka kur nuk i hidhet benzinë zjarrit politik

Ilir Meta ka bërë një konstatim të drejtë në orët e fundit. Ka vërejtur se...

Nuk vonon kërcënimi i radhës nga Trump

“Do të ndërpres fondet publike nëse nuk rihapen shkollat”

Presidenti amerikan, Donald Trump kërcënoi se do të ndërpriste fondet publike për shkollat nëse ato...

Ku janë rastet aktive me Covid-19?

Qytetet më të rrezikshme në Shqipëri

Numri i rasteve aktive me koronavirus në Shqipëri ka shkuar në 1273. Më pak se...

Manastirliu me tone të forta: Nuk izolohemi sërish, por…

“Shkoni tek Infektivi e shkoni, disa të rinj në terapi intensive”

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, foli me tone të ashpra në Kuvend për situatën e...

Daily Mail/ Paralajmërim për telashe në hemisferën veriore

Studimi shkencor që parasheh rrezik të madh gjatë stinës së dimrit

Sipas një studimi në Indi, temperaturat e ulëta gjatë dimrit do të sjellin rritje të...

"Koronavir"

Aprovohet medikamenti rus, vret 77,5% të virusit në 5 ditët e para

Një medikament i ri i zhvilluar nga një kompani farmaceutike ruse ka marrë aprovimin zyrtar...

Përditësimi i MSH/ Gjendja e pacientëve

Sa raste të reja kemi në 24 orët e fundit? Shifrat vazhdojnë të jenë të larta

Vazhdon rritja e rasteve të reja me koronavirus ne gjithe vendin, shtrimet ne Infektiv dhe...

A krijojmë imunitet nga koronavirusi?

Mëkati fillestar dhe e panjohura e madhe, ekspertët thonë se…

Të dhëna premtuese sugjerojnë që mund të zhvillojmë të paktën njëfarë imuniteti ndaj koronavirusit –...