Menu
Kukësi

Gjici s’duron më, merr vendim për Cungun

Ballkaniada

Luiza Gega e artë, Izmir Smajlaj i argjendtë

Tri medalje për Shqipërinë në Kampionatin Ballkanik të Atletikës i Sallave të Mbyllura, që u...

Kategoria e Parë, Java 17

Shkëputet Vllaznia, “tenis” për 100 vjetor

Janë mbyllur sfidat e Kategorisë së Parë të javës së 17-të, ku Vllaznia, për 100...

Presidenti i Rusisë

Putin stërvitet në xhudo edhe i dëmtuar

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin njihet për pasionin e tij për sportin, për më tepër...

Bundesliga, java 22

Bayern ngushton në 2 pikë me kreun

Bayern Munchen ka ngushtuar me 2 pikë diferencën me kreun, që mbahet nga Dortmund, me...

Serie A, java 24

Juventus bën “detyrën”, CR7 shkon 19 gola

Juventus, ashtu sic pritej, ka regjistruar fitoren e radhës në kampionat, duke fituar 3-0 ndaj...

Kategoria Superiore, Java 22

Teuta përmbys Kukësin për 2 minuta

Ndeshja e parë e javës 22 të Kategorisë Superiore ka dhuruar vërtet spektakël. Teuta-Kukësi thuajse...

Përgatitja fizike

FSHF sjell eksperten kroate

Federata Shqiptare e Futbollit ka organizuar një seminar me të gjithë përgatitësit atletik të ekipeve...

Përplasja

Protesta shtyn ndeshjen e Superiores

Protesta e nesërme e opozitës ka dhënë efektet anësore edhe në sport, pikërisht në Kategorinë...

Faza e 1/16 finale

Europa League me surpriza në sfidat e para

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e para të fazës së 1/16 finale të Europa League,...

Tensioni

Brezovicë, serbët grabisin skiatorët kosovarë

Ka tension përsëri mes serbëve dhe kosovarëve dhe kjo ka ndodhur në Brezovicë, qendër ku...

Legjenda e United

Sir Alex Ferguson ka “prodhuar” 31 trajnerë

Sir Alex Ferguson mbetet një legjendë te Manchester United dhe në futbollin global, për atë...