MENU
klinika
Kampione olimpike mbahet në burg

Shkëmbimi Rusi-SHBA, basketbollistja për “Tregtarin e vdekjes”

Rrëfimi

Piloti i Formula 1: Kam marrë kërcënime për jetën

Në prag të garës së shtëpisë që zhvillohet këtë fundjavë në pistën e Silverstone, piloti...

Historike në basketbollin amerikan

Rekord në NBA, regjistrohet kontrata më e shtrenjtë

Ka nisur sot zyrtarisht merkato e verës në NBA dhe që në ditën e parë...

“Ibrahimovic në versionin femër

Një Asllani edhe për Milan, prezantohet shqiptarja

Futbollistja me origjinë shqiptare, Kosovare Asllani, është zyrtarizuar përfundimisht si lojtarja më e re në...

Projekti 1 milion euro

Duka: Uniforma loje e stërvitje falas për çdo fëmijë

Federata Shqiptare e Futbollit ka lançuar sot përmes një ceremonie projektin e rëndësishëm “Uniforma Ime”,...

Wimbledon

Nadal kalon në turin e tretë, eliminohet Pliskova

Rafael Nadal dhe Stefanos Tsitsipas nuk gabojnë dhe kalojnë në raundin e tretë të Ëimbledon....

Marrin avokatë specialë

Shakira dhe Pique, tani “luftë” për fëmijët

Pas ndarjes, pasi ata të dy nuk kanë pasur arsye për të bërë divorc sepse...

Ish-trajneri i Kombëtares shqiptare

De Biasi ka një këshillë për Strakoshën

Ish-trajneri i Kombëtares shqiptare, Giani De Biasi, ishte i ftuar në “TMË Radio”, ku foli...

Shqipëria, medalje ari në Finlandë

Dorian Çollaku, kampion bote në hedhje çekiçi

Sportistët shqiptarë po bëjnë paraqitje të mira edhe në garat në mosha të mëdha. Kështu,...

Xhudo sjell 2 medalje ari

Kosova shkon në 5 medalje në Lojërat Mesdhetare

Nëse për Shqipërinë ishte një ditë “jo”, Kosova shkon në 5 medalje në total në...

Intervista e parë e Asllanit

“Ika 2 vjeç nga Shqipëria dhe tani jam tek Inter”

Kristjan Asllani u zyrtarizua ditën e sotme tek Inter. Futbollisti shqiptar hodhi të zezën mbi...

Firmos shqiptari

Inter zyrtarizon Kristjan Asllanin

Inter zyrtarizon afrimin e Kristjan Asllanit. Mesfushori shqiptar zhvilloi dje vizitat mjekësore, teksa sot është...

REKLAMA