Menu
Portieri i Anglisë

Kampioni i botës më 1966 ndahet nga jeta

Formula 1

Dy skuderi prezantojnë makinat e reja

Ka nisur prezantimi i makinave të Formula 1. Pas Haas, makina e dytë që ka...

“Kosova më mirë”

Duka: Të ndërtohen 200 fusha në Shqipëri

Pas është zgjedhur në Komitetin Ekzekutiv të UEFA-s, Armand Duka, presidenti i FSHF-së, ka dhënë...

Faza e 1/8 finale

Magjia e Champions rikthehet sot me United-PSG

Pritja e dimrit ka mbaruar. Sot rikthehet Champions League dhe do të ketë një risi...

NBA

Kryesuesit s’ndalen, Westbrook thyen rekord

Ekipet kryesuese në NBA vijojnë të bëjnë ligjin dhe praktikisht po diskutohet vetëm për skuadrat...

Historia e Fabio Ferreira

Si e harroi Ronaldo shokun e tij më të ngushtë

Duket se Cristiano Ronaldo ka “kontrast” të madh. Njëherë shfaq dhimbje dhe bën bamirësi, në...

Ish-kampioni i boksit

Tyson tymos cigaren gjigante të marihuanës

Mike Tyson ka habitur sot të gjithë. Pas një karriere të suksesshme boksimi, teksa po...

Tragjedia

Videoja prekëse në nder të Emiliano Sala

Homazhet në nder të futbollistit Emiliano Sala, që humbi jetën me avion më 21 janar,...

Kategoria Superiore, Java 21

Skënderbeu rikthehet te fitorja pas 6 humbjeve

Më në fund, pas një barazimi dhe 6 humbjeve radhazi në kampionat, Skënderbeu është rikthyer...

Trajneri portugez

Jose Mourinho gjen punë në…Rusi

Rreth dy muaj më parë Jose Mourinho u shkarkua nga Manchester United, duke humbur edhe...

Vaterpol

Tifozët kroatë hedhin në det sportistët serb

Dukej një ndeshje e zakonshme, për më tepër, në nivele modeste, por kur ndeshet kroatët...

Kampioni absolut

Shuma që do Mayweather për në kafaz

Floyd Mayweather mund të rikthehet, kësaj here jo në ringun e boksit, por në kafazin...