Menu
Kupa e Botës 2026

Mëso historinë Trump, Brazili 5 tituj bote!

Miqësoret në Amerikën Latine

Simeone debuton me gol, Brazili fiton në SHBA

Ndërsa Europa është e angazhuar me ndeshjet në Ligën e Kombeve, në Amerikën Latine janë...

NBA

LeBron James: Lakers, jo më thjesht play-off

LeBron James vijon të mbetet në qendër të vëmendjes. Në prag të fazës përgatitore, që...

Kërcënimi i futbollistëve të La Liga-s

Grevë nëse do të bëhet ndeshje në Amerikë

Futbollistët kampionatit spanjoll nuk kanë ndërmend të lë luajnë qoftë një ndeshje të La Ligas...

La Liga kundër idesë në SHBA

Rebelimi, Messi bëhet lideri i 20 kapitenëve

Pak ditë më parë, lajmi që një ndeshje e La Liga do të luhet në...

Kampioni absolut i boksit

“Çmenduria” e fundit e Floyd Mayweather

Para disa muajsh bleu një orë me 239 diamante, por kjo nuk mjafton. Boksieri amerikan...

Dueli i UFC, Nurmagomedov-McGregor

Trump i jep vizën babait të kampionit rus

Kampioni i botës në peshën e lehtë në UFC, rusi Khabib Nurmagomedov, ka bërë me...

Rekord i ri

E rrallë, për 40 ditë përshkon Atlantikun me varkën me rrema

Një rekord i ri është vendosur në varka me rrema. Një profesion biologjie nga Sinsinati...

Stadiumi "Mercedes Benz"

Kushton 1.5 miliard dollarë, ky është stadiumi më i bukur (Video)

Teknologjia ka arritur kulmin dhe kjo duket edhe në ndërtimin e stadiumeve. Një i veçantë...

NBA

Basketbollisti ndërton një shkollë në qytetin e lindjes

Premtimet janë premtime dhe marrin shumë vlerë kur bëhen për bamirësi. LeBron James ka hapur...

Nënkampionia e botës

Not, thyhet rekordi 100 metrave për femra në stilin e shpinës

Notarja amerikane Kathleen Baker ka lënë gjurmën e saj në Kampionatin Amerikan të Notit, duke...

Mesfushori i Liverpool

Xherdan Shaqiri firmos mbi flamurin shqiptar

Mesfushori shqiptar i Liverpool, Xherdan Shaqiri, vijon të mbetet në qendër të vëmendjes. Tifozët shqiptarë...