MENU
klinika
"Ja ku do të devijohet trafiku në autostradë"

Punimet në linjën hekurudhore Durrës-Tiranë, njoftimi i ARRSH

Akuzohet si pjesëtar i një organizate kriminale

Arrestohet 46-vjeçari i shpallur në kërkim ndërkombëtar

Erando Mara, 46-vjeçari i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane është arrestuar në Kavajë....

Media franceze

“Shqipëria, një udhëtim unik në zemër të Ballkanit”

Shqipëria, xhevahiri i Ballkanit, zbulon hijeshitë e saj ende sekrete për udhëtarët e etur për...

Fëmijë të pavaksinuar nga prindër praktikantë të fesë

Nënkryetari i Komunitetit Mysliman apel për qytetarët

Rastet e para të infektuara me fruth në Shqipëri u konstatuan tek fëmijë të pavaksinuar,...

Ndryshimet në Kodin Penal

Bashkëjetesa me shumë partnerë do të dënohet me burg

Thyerja e besnikërisë në çift do të klasifikohet në Kodin Penal si një vepër penale...

Armë zjarri dhe municion luftarak në banesë

Arrestohet 38-vjeçari në Durrës

Një 38-vjeçar është arrestuar nga policia, pasi iu gjetën armë në banesën ku jetonte në...

Ja dyshimet

E moshuara gjendet e pajetë në rrugë në Durrës

Një 69-vjeçare është gjetur e pajetë sot në rrugë në Durrës. Ngjarja është regjistruar rreth...

Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike

Kush është 29-vjeçari që u arrestua në Durrës

Policia e Durrësit ka arrestuar një 29-vjeçar i cili ishte i shpallur në kërkim për...

Shtyhet seanca

GJKKO kthen për hetim çështjen ndaj Dakos

Gjykata antikorrupsion ka kthyer pas për plotësim hetimesh çështjen ndaj Vangjush Dakos. Ish kryebashkiaku i...

Të mbetur pa bonus qiraje

Qytetarë në Durrës futen në banesat e shkatërruara!

Rreth 100 familje të një pallati 13 katesh, në lagjen 17 në Durrës, kanë rrezikuar...

E shqetësonte zhurma

Plagosi fqinjin, gjykata e Durrësit lë në burg Gentian Kuqin

Gjykata e Durrësit ka lënë fuqi masën “Arrest me burg” për 50-vjeçarin Gentian Kuqi, i...

Ministri: Do të rihetohen 50 ngjarje të rënda kriminale

Taulant Balla kërkon hapjen e dosjeve të vjetra në Durrës

Ministri i Brendshën Taulant Balla, në analizën vjetore të policisë së Durrësit kërkoi rihetim te...