MENU
klinika
Njëri prej tyre mësues

Kruja sërish ‘minë me sahat’, ja rastet e reja

COVID-19

Merr virusin në Tiranë, infekton familjen! 4 raste të reja në Durrës

4 persona në Durrës, anëtarë të një familje kanë rezultuar pozitiv me covid-19 gjatë 24...

Irritohen keq qytetarët, marrin vendimin urgjent

“Po na groposni për së gjalli”

Me thirrjen “Po na groposni për së gjalli”, banorë, intelektuale, te rinj e prindër, te...

"O të gjithë o asnjë"

Punonjëset protestojnë para Tatimeve për pagën e luftës

Rreth 132 punonjëse të fasonerie në fshatin Fllakë të Durrësit kanë dalë në proetstë. Ato...

Tymi dhe era e rëndë 'pushtojnë' zonën

Mbeturinat e Durrësit drejt Manzës, qytetarët bllokojnë rrugën!

Mbyllja e vend-depozitimit të Porto Romanos, ka bërë që mbetjet e Bashkisë Durrës të dërgohen...

Disa pasgoditje

Lëkundje të forta tërmeti gjatë natës në Thumanë

Disa lëkundje tërmeti janë regjistruar gjatë natës në vendin tonë, ku më i forti është...

Rasti i parë i riinfektimit në vend!

Si e mori sërish covid-19 mjeku në Durrës? E bija punon pranë…

Mjeku infeksionist i spitalit të Durrësit shënon rastin e parë të riinfektimit në vendin tonë,...

Zbulohet kush është rasti ri

Durrësi vatër aktive e koronavirusit

Një rast i ri është konfirmuar këtë të diel në Durrës duke e çuar në...

Panele mbrojtëse nga errozioni

Investohen 45 mln lekë në argjinaturën e lumit Shkumbin

Qindra hektarë tokë bujqësore dhe dy lagje të Cërrikut shpëtojnë nga përmbytja pas investimit në...

"Duam pagën e luftës"

Punonjëset e fasonerisë i zënë derën Tatimeve në Durrës

70 gra, punonjëse të një fasonerie i zunë derën mëngjesin e sotëm Drejtorisë së Tatimeve...

Shkarkohet Entela Shedula

Rinis Vettingu, KPK shkarkon kryetaren e Gjykatës së Kavajës

Pas ndërprerjes për shkak të pandemisë ka rinisur procesi i rivlerësimit të gjyqtarëve e prokurorëve...