MENU
klinika
"Janë shuar në kohë"

Peleshi: Ja sa vatra zjarri u raportuan për dy javë

Nga 20 vende të ndrysheme të botës

Mbi 600 turistë/ Kroçieria “Nautica” ankoron në Durrës

Gjatë këtij sezoni turistik vendi ynë ka patur një numër të lartë turistësh nga e...

Ish-kryebashkiaku i Fushë-Arrëzit

SPAK çon për gjykim dosjen e Fran Tucit

Prokuroria e Posaçme (SPAK) ka çuar për gjykim dosjen e ish-kryebashkiakut të Fushë Arrëzit, Fran...

Shifrat

Fluks udhëtarësh nëpërmjet portit të Durrësit, mbi 123 mijë pasagjerë u regjistruan gjatë Korrikut

Rreth 123,210 pasagjerë dhe 39,480 automjete kanë udhëtuar nga/ drejt Portit të Durrësit përgjatë muajit...

Paralizohet qarkullimi i mjeteve

Përplasen 4 makina në autostradën Tiranë-Durrës

Një aksident i katërfishtë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në autostradën Tiranë-Durrës. Mësohet se katër...

Ja dyshimet e para!

EMRI/ Vdes i dënuari në burgun e Rrogozhinës

Një i dënuar në burgun e Rrogozhinës ka vdekur mbrëmjen e djeshme. Sipas Drejtorisë së...

Tentoi të fuste mbi 100 mijë £ të padeklaruara

Vinte nga Anglia, arrestohet 30-vjeçari nga Durrësi

Një 30-vjeçar është arrestuar mëngjesin e sotëm në portin e Durrësit, pasi ka tentuar të...

Nuk janë konstatuar shenja dhune

Durrës, gjendet i vdekur 39-vjeçari në breg të detit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Durrësit mëngjesin e sotëm. Sipas informacioneve...

Policia mbërrin në vendngjarje

Sërish shpërthime të forta në guroren e Borizanës

Fshati Borizanë i Krujës vijon të jetë nën “pushtetin” dhe “dhunën” e guroreve. Pas ngjarjes...

Pranga tre personave

Agjencinë e Sigurimit e kishin kthyer në ambient për shitje kokaine

Tre persona u arrestua ne Durres ne kuader të operacionit “Agjencia”. Ermand Bejdo, Edmond Mehmeti...

Theu arrestin në shtëpi

Lëvizte i armatosur në qytet, arrestohet 36-vjeçari në Durrës

Një 36-vjeçar i konsideruar si “shtetas me rrezikshmëri të lartë për komunitetin”, është arrestuar nga...

Trafiku i rënduar

Rama: Do ta vuajmë edhe pak mungesën e “Korridorit Blu”

Kryeministri Edi Rama thotë se rritja e fluksit të turizmit ka sjellë rëndimin e trafikut...