MENU
klinika
Pasuritë e Kastriot Kilës

Sekuestrohen pasuritë e të fortit të Elbasanit

Detajet

Studentët protestë në Korçë e Elbasan, u bashkohen dhe…

Protesta e studentëve ka nisur dhe në rrethe. Në Korçë, studentëve të Universitetit “Fan Noli”...

Detajet

Këta janë më të kërkuarit e Elbasanit

Policia e Elbasanit në një postim në Facebook, ka publikuar listën e personave më të...

Studentët në Elbasan

Senati thirrje studentëve për të shkuar në mësim

Në një kohë kur studentët e universiteti të Elbasanit janë nisur drejt Tiranës, për t’ju...

Detajet

Protesta e studentëve/ Marshim dhe në rrethe

Protesta e studenteve të Universiteteve publike është shtrirë në të gjitha universitet publike në rrethe....

Elbasan-Tiranë

Aksident/ Midis të plagosurve një 5-vjeçar

Tre persona mbetën të plagosur në një aksident rrugor në aksin rrugor Elbasan- Tiranë, mes...

Bashkimi i studentëve

Protestat/ Të premten bashkohen edhe studentët e Elbasanit

Protestës së studentëve në Tiranë, të nisur nga ambientet e Fakultetit të Inxhinierisë së Ndërtimit,...

Detajet

Zgjedhjet vendore, ish-deputeti i PD heq dorë nga drejtimi i partisë

Mëngjesin e sotëm, ish-deputeti i PD në Elbasan, Aurel Bylykbashi, ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i...

Dëmet materiale

Elbasan/ Përfshihet nga flakët banesa, shpëton 55 vjeçari

Një banesë është përfshirë nga flakët në Elbasan. Ngjarja ka ndodhur këtë pasdite në lagjen...

Arkivi i Vjenës

Përfundon ekspozita “Elbasani 1916-1918”

Kjo ekspozitë erdhi edhe si një përkujtim në kuadër të 100 vjetorit të përfundimit të...

Ekspozita me 62 fotografi

Hapet ekspozita “Elbasani në vitet 1916-1918”

“Elbasani në vitet 1916-1918” është titulluar ekspozita me fotografi të marra nga arkivat e Vjenës...

Fituesi

Zhvillohen votimet/ Zgjidhet në Gramsh drejtuesi i PD-së

Partia Demokratike ka zgjedhur kreun e saj në qytetin e Gramshit. Ai është Kodhel Cala...