MENU
klinika
Gjirokastër

Nisin përmbytjet e para/ Rrugët mbushen me ujë

11 të akuzuarit

Dosja Lazarati/ Avokati: Vendimi një farsë, vrasësi i efektivit i lirë

Pasi Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda la në fuqi vendimin për dosjen “Lazarati2”,...

Çështja ‘Lazarati’

Gjirokastër/ Apeli lë në fuqi vendimin për grupin e Lazaratit

Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda la në fuqi vendimin e dhënë nga shkalla...

Flasin ish të përndjekurit

Gjirokastër/ Dyshohet për një varr masiv me të dënuar të regjimit

Në Gjirokastër, sipas Shoqatës së ish të përndjekurve politikë, dyshohet se në zonën pas Kalasë...

Sarandë

Tërbohet deti/ Pezullohen lundrimet e të gjithë anijeve

Në portin e Sarandës, janë pezulluar automatikisht, të gjitha lundrimet e anijeve. Kjo situatë është...

Reagon policia

Këta janë 12 më të rrezikshmit të Gjirokastrës

Policia e Shtetit vijon të bëjë publik emrat e personave më të rrezikshëm të çdo...

5 kandidatët e mundshëm

Zgjedhjet lokale/ Kandidatët për Bashkinë e Libohovës

Bashkia Libohovë ndonëse është një nga më të voglat në vend pas ndarjes së re...

Dorëhiqet Albert Kasi

Gjirokastër/ Dorëhiqet drejtori i Drejtorisë së Monumenteve

Albert Kasi nuk do të jetë më drejtori i Kulturës Kombëtare në Gjirokastër, apo institucioni...

Krimi ekonomik

Gjirokastër/ Zbulohet falsifikatorja e dokumentave

Seksioni kundër krimit ekonomik e financiar në policinë e Gjirokastrës ka zbuluar një rast të...

Emri

Këngëtari i famshëm kandidat për bashkinë e Përmetit

Klevis Bega, i njohur nga gjithë publiku si këngëtari Kastro Zizo ka menduar t’i futet...

Ceremonia mortore

Varrimi i Kacifas/ Ekstremistët grekë: Je i pavdekshëm

Trupi i pajetë i ekstremistit grek të vrarë në Bularat pas një shkëmbimi zjarri me...

Varrimi i Kacifas

Bularat/ Dule: Të zbardhet e vërteta për Kacifas

Në familjen e Konstandinos Kacifas sot kanë ardhur për vizita për të ndjerin si dhe...