MENU
klinika
Voskopojë

Maratona e parë në mal me pjesëmarrës nga bota

Brenda pak orësh disa tërmete

‘Shkundet’ juglindja e vendit

Disa lëkundje tërmeti brenda pak orësh në Shqipëri. Në mesditë ka pasur dy lëkundje në...

I kërkuar nga Italia

Kapet shqiptari i rrezikshëm në Qafë-Thanë

Një shtetas i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma, për veprat penale “Shfrytëzim prostitucioni”...

Korçë

39-vjeçari i vendos flakën vetes brenda në makinë

Policia ka zbuluar detaja të reja nga ngjarja e rëndë që ndodhur në Korçë. 39-vjeçari...

Detajet

‘20 mijë lekë për provim’, burg sekserit në Korçë

 ‘Arrest me burg’, kjo është masa që Gjykata e Korçës ka caktuar për infermierin e spitalit...

Vidhet arka e xhamisë

Sulmohet xhamia e Bilishtit nga persona të paidentifikuar

Persona ende të paidentifikuar kanë sulmuar gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm xhaminë...

Arrestohet infermieri

20.000 lekë për të marrë provimet

Një infermier i Spitalit të Korçës është arrestuar nga policia lokale nën akuzën se premtonte...

Të ushqehemi shëndetshëm

Nis në Korçë projekti/ Një vakt ushqimi në shkollë

Një projekt i ri, mjaft i rëndësishëm, lidhur me sigurinë ushqimore ka nisur nga “Mësonjëtorja...

Turizmi malor në Korçë

Voskopojë/ Fillon edicioni i parë i vrapimit malor

Voskopoja është një komunë që ndodhet rreth 21 km larg nga qyteti i Korçës në...

Në Pogradec

Ura e Golikut/ Nis restaurimi

Ura e Golikut është një monument kulture i shkallës së parë. Për rikonstruksionin e kësaj...

Të dhënat

Personat me aftësi të kufizuara/ Qarku me numrin më të lartë

Elbasani është qarku me numrin më të lartë të personave me aftësi të kufizuar në...

Ultimatumi për mbylljen e basteve

Afati i fundit ende larg/ Pikat e basteve ‘lulëzojnë’ në Korçë

Në lagjet e Korçës vijojnë të ngrihen qepenët e pikave të basteve dhe lojërave elektronike....