MENU
klinika
Të ushqehemi shëndetshëm

Nis në Korçë projekti/ Një vakt ushqimi në shkollë

Turizmi malor në Korçë

Voskopojë/ Fillon edicioni i parë i vrapimit malor

Voskopoja është një komunë që ndodhet rreth 21 km larg nga qyteti i Korçës në...

Në Pogradec

Ura e Golikut/ Nis restaurimi

Ura e Golikut është një monument kulture i shkallës së parë. Për rikonstruksionin e kësaj...

Të dhënat

Personat me aftësi të kufizuara/ Qarku me numrin më të lartë

Elbasani është qarku me numrin më të lartë të personave me aftësi të kufizuar në...

Ultimatumi për mbylljen e basteve

Afati i fundit ende larg/ Pikat e basteve ‘lulëzojnë’ në Korçë

Në lagjet e Korçës vijojnë të ngrihen qepenët e pikave të basteve dhe lojërave elektronike....

Vetting-u

KPK shkarkon gjyqtarin e Apelit të Korçës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur të shkarkojë nga detyra gjyqtarin e Korçës, Sotiraq...

Punimet e TAP

Zbulohen thesaret e 5 mijë viteve më parë në Korçë

Punëtorët janë befasuar nga zbulimi i një qendre antike të mbushur me thesare që datojnë...

Detajet

Skandali në parkun “Rinia” në Korçë, vidhen shpendët…

Parku “Rinia” dallohet për historinë e tij shumëvjeçare dhe ndërhyrjet e fundit që kanë pasur...

procesi

Ish-kombinati i sheqerit rikthehet në jetë

Kombinati i sheqerit u hap për herë të parë në Maliq më 1951. Ishte ndërmarrja...

Detajet

Protestojnë ish-minatorët, përshkallëzim i …

Korça si rajoni jug-lindor është një nga minierat më të mëdha shqiptare të mineraleve. Sot...

Punimet përfundojnë me sukses

Gati materniteti i ri në Korçë

Prej vitesh Korça mirëpriste foshnjat në një godinë të ndërtuar që në periudhën moniste ,...

Katedralja "Ringjallja e Krishtit"

“Në zemër të Krishtit” në Korçë

Lindja e ortodoksisë, ndodhi menjëherë pas ndarjes së kishave midis asaj të Lindjes dhe Perëndimit....