MENU
klinika
Qeveria e re e Kosovës

Eksperti amerikan: Ja çfarë e pret Albin Kurtin

Axhenda e takimeve

“Liderët do ta kenë vështirë!”/ I dërguari i Trump, sot në Kosovë

Përfaqësuesi Special i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, sot...

“Me Shqipërinë do bëj marrëveshje jo për..."

Albin Kurti flet për bashkimin Kombëtar

Albin Kurti, kandidati për kryeministër në Kosovë nga Lëvizja Vetëvendosje, e cila u shpall fituese...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Në zgjedhje, s’fitoi veç ish-opozita po e gjithë Kosova

1. Fitoi ish OPOZITA, sepse, dëshmoi besimin dhe lartësimin e ideve dhe preokupimeve të përditësuara...

Nga REL

Mbyllet numërimi i votave, LDK dhe PDK kërkojnë rinumërim

Në kohën kur numërimi i votave të rregullta ka përfunduar, Lidhja Demokratike e Kosovës, Partia...

Çfarë diskutuan?

Albin Kurti takon ambasadorin e SHBA

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, partia e të cilit para dy dite doli fituese e...

Dialogu të vazhdojë!

Zgjedhjet në Kosovë/ Mogherini-Hahn: Të formohet shpejt qeveria!

Komisioneri për Zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, dhe përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Federica...

"Vetëm kur të..."

Koalicion me Albin Kurtin? Isa Mustafa tregon kushtin

Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit doli fituese e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit në Kosovë....

Deklarata

Do bashkëpunosh me PDK-në e Kadri Veselit? Përgjigjet Haradinaj

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj, një konferencë për mediat ditën e sotme ka folur për situatën pas...

"Ia kushtoi jetën Shqipërisë Madhe"

Ministri serb akuza Kurtit: Ja plani i tij për serbët në Kosovë

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin ka kritikuar liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Ministri...

Deklarata e papritur

“Kosova nuk do të jetë shtet pa e njohur Kina, Rusia dhe India”

Borrell surprizoi anëtarët e Komisionit të Punëve të Jashtme të PE-së se udhëtimin e tij...

Trump nis lëvizjet

Sjell menjëherë në Kosovë të deleguarin e tij

I deleguar i presidentin amerikan, Donald Trump, për ndërmjetësim në dialogun Kosovë – Serbi, Richard...