MENU
klinika
Takimi Thaçi-Haradinaj

Pacolli: Në shtëpinë time nuk ka darka të helmuara

Deklarata

Eksperti amerikan: Ndarja e Kosovës, pjesë e planit të Putinit

David Phillips, ekspert amerikan i politikës së jashtme, gjatë një interviste për gazetën “Zëri” ka...

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Thaçi nuk e ka përkrahjen e popullit’

Kosovë Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se “Presidenti Thaçi negocion së  koti...

Dossier

Rritet tregtimi i skrapit midis Shqipërisë dhe Kosovës

Krahasuar nga viti 2005 deri në fund të vitit 2017, bilanci tregtar i Kosovë me...

Arratisja e Gruevskit

Mediat malazeze: Gruevski kaloi nga Shqipëria, ja fotot

Mediat malazeze kanë zbuluar foto të arratisjes së Nikolla Gruevskit disa orë para se atij...

Negociatat me Serbinë

Kurti: Thaçi është i vetmuar

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se “Presidenti Thaçi kot negocion me Vuçiqin,...

Njofton Behgjet Pacolli

Pacolli: Të martën votohet për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL

Në Dubai të Emirateve të Bashkuara Arabe ka filluar punimet Asambleja e Përgjithshme e INTERPOL-it,...

Antarësimi i Kosovës

Asambleja e INTERPOL-it pritet të marrë vendim për Kosovën

Asambleja e Përgjithshme e INTERPOL-it, pa nisur punimet në Dubai, ku përveç tjerash do të...

Krimet në luftë

Kosova në INTERPOL, gjenerali Dikoviç në burg

Sa më shumë që po afrohet dita e mbajtjes së Asamblesë së Përgjithshme të INTERPOL-it...

Përmbledhja ditore e rajonit

Gruevski arratiset edhe nga Hungaria?

Maqedoni Sipas mediave bullgare, ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, mendohet se ka ndërruar destinacion dhe...

Marrëveshjet e nënshkruara

Thaçi nuk ka marrë ende përgjigje nga Gjykata Kushtetuese

Kërkesa e Presidentit Thaçi parashtruar Gjykatës Kushtetuese se nëse marrëveshjet e nënshkruara duhet t’i nënshtrohen...

Liberalizimi

Rritet skepticizmi për vizat

Skepticizmin për një vendim pozitiv të Këshillit të Ministrave për liberalizimin e vizave për Kosovën,...