MENU
klinika
Aktakuzat për krime lufte

Hashim Thaçi, viktimë e inatit të tejzgjatur të Macron?

Ja ç'shkruan media serbe

Pas aktakuzës kundër Thaçit fshihet Merkel!

I dërguari special i presidentit Donald Trump për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell,...

Takim me Ramën

Hoti, për herë të parë në Shqipëri si kryeministër!

Kryeministri i Kosovës Avullah Hoti ditën e sotme pritet të zhvillojë vizitën e parë zyrtare...

Normalizimi i raporteve Kosovë-Serbi

Palmer: SHBA dhe BE nuk janë rivalë, mbetemi të angazhuar

Zëvendës ndihmës sekretari i Shtetit Matthew Palmer dhe i dërguari special evropian për dialogun Kosovë-Serbi...

COVID-19

BE i dhuron sot Kosovës 6 mijë teste dhe pajisje mjekësore

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë do t’i dhurojë Kosovës 6 mijë komplete testimi për...

Përse e mendon këtë David Stockinger?

“Pse Hashim Thaçi s’do dënohet kurrë”

David Stockinger, një nga zyrtarët e Partisë Socialdemokrate të Austrisë, thotë se nuk pret që...

Për çfarë bëhet fjalë?

Vetëvendosja dërgon Thaçin në Gjykatën Kushtetuese

Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për, siç thuhet “vlerësimin e veprimeve antikushtetuese...

Kryesimi i Presidencës së BE

“Presim që Gjermania të heqë regjimin e vizave për Kosovën”

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti pret që Gjermania si kryesuese e Presidencës së BE-së për...

"Ne nuk do të fshehim asgjë, siç bëjnë disa të tjerë”

BIRN: Serbia fsheh vdekjet e shkaktuara nga Covid-19

Në periudhën nga 19 marsi deri më 1 qershor të këtij viti, në Serbi vdiqën...

Kosova nuk përmendet fare

Programi i Këshillit të BE-së gjatë presidencës gjermane

Nën moton “Së bashku për rimëkëmbjen e Evropës”, Gjermania ka krijuar zonat e saj të...

Si edhe 3 vendeve të tjera

Kroacia heq masën e vetizolimit për qytetarët e Kosovës

Kroacia e ka hequr masën e vetizolimit 14-ditëshe, për personat që hyjnë nga Kosova, Bosnje...