MENU
klinika
Intervista

Presidenti Thaçi: Shkoj në Hagë për çmimin e lirisë

"Jemi të gatshëm''

Hoti: Normalizimi i marrëdhënieve, vetëm pas njohjes reciproke

Në një konferencë për media te dielën pasdite, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti përsëriti se...

S’ka gjendje të jashtëzakonshme!

Qeveria kosovare masa të reja në luftën ndaj pandemisë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti pas përfundimit të takimit të Këshillit të Sigurisë ka thënë...

Arrihet pajtimi për agjendën e 16 korrikut

Marrëveshja Kosovë-Serbi, Lajçak: Dialogu u rikthye në binarë

Dialogu Prishtinë – Beograd, i lehtësuar nga Bashkimi Evropian, u zhvillua të dielën në Bruksel...

Dialogu Kosovë-Serbi

Borrel: Marrëveshja, thelbësore për sigurinë dhe stabilitetin

Me një video-konferencë që po zhvillohet sot mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hotit, dhe presidentit...

Nga Deutsche Welle

Mohimi i gjenocidit të Srebrenicës na godet ne të gjithëve

Të mbrosh të vërtetën dhe t‘u japësh drejtësi viktimave, është shansi më i mirë për...

Intervista me mikrobiologun

Infektimet/ Kosova në vendin e tretë në Evropë

Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, mikrobiologu Lul Raka tha se Kosova aktualisht...

Çfarë pritet?

Dialogu Kosovë-Serbi, sot takimi Hotit-Vuçiç

Sot në orën 10 pritet që të rinisë dialogu mes Beogradit dhe Prishtinës zyrtare. Përmes...

Hoti dhe Vuçiç sërish përballë virtualisht

Pas ‘ultimatumeve’, nesër rifillon zyrtarisht dialogu Kosovë- Serbi

Ditën e nesërme rifillon zyrtarisht dialogu Kosovë- Serbi, dhe duket se do të ketë nderin...

Thaçi: Qytetarët të zbatojnë masat rigorozisht

Gjendje e jashtëzakonshme në Kosovë? Hoti: Nuk do të hezitoj!

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka paralajmëruar vendosjen e gjendjes së jashtëzakonshme për shkak të...

Pandemia shtyn afatin

Zgjatet misioni i EULEX-it në Kosovë për një vit

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe përfaqësuesi i Bashkimit Evropian Josep Borrell, janë pajtuar për...

Ish-diplomatja për DW: Në Srebrenicë Evropa dështoi

“Njësi serbe vranë atje mbi 8.000 djem dhe burra muslimanë”

“Në Srebrenicë Evropa dështoi,” thotë në një intervistë për DW Gudrun Steinacker. Ish-diplomatja, e cila...