MENU
klinika
Liberalizimi i vizave

Haradinaj: Para 1 janarit do të marrim lajmin për vizat

Vizat për Kosovën

10 vende të BE-së kundër liberalizimit të vizave

Kosova po merr goditje të fortë nga një numër i madh i shteteve të Bashkimit...

Korrigjimi i kufirit

Veseli: Të jemi bashkë në mbrojtje të territorit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i ka ftuar partitë politike në Kosovë që...

Ndikimi rus në Ballkan

‘Rusia po përdor propagandë mashtruese ndaj Kosovës’

Zëvendësministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Burim Ramadani, ka thënë se në asnjë rrethanë...

Intervista e Haradinajt

Kryeministri Haradinaj për mediat kroate: Serbët ta harrojnë Trepçën

Nuk do të ketë kompromise apo koncesione me Serbinë për normalizimin e marrëdhënieve – tha...

Promovimi i librit të Nebojsha Pavkoviç

Pacolli: Turp promovimi i kriminelëve të luftës si Pavkoviç

Shefi i diplomacisë së Kosovës, Behgjet Pacolli ka reaguar pas krekosjes së Beogradit me rastin...

Përmbledhja ditore e rajonit

A do të ketë Dejton të ri për Kosovën?

Serbi Ministri i Tregtisë dhe Telekomunikacionit në Qeverinë e Serbisë, Rasim Lajiç, tha se për...

Dossier

Rruga e Kombit vazhdon të sjellë vizitorë nga Kosova

Për kundër zbatimit të tarifës së Rrugës së Kombit nga Qeveria e Shqipërisë nga data...

Propozim nga ministri serb

Propozohet një Dejton i ri për Kosovën

Ministri i Tregtisë dhe Telekomunikacionit në Qeverinë e Serbisë, Rasim Lajiç, tha se për çështjen...

Shkak demarkacioni dhe vizat

LVV kërkon dorëheqjen e Thaçit dhe Haradinajt

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, në një konferencë për shtyp, ka thënë se çështja...

Zbatimi i marrëveshjeve

‘Nuk mund të ketë ndryshim kufijsh’

Ish-ndërmjetësuesi i dialogut teknik në mes Kosovës dhe Serbisë, Robert Cooper, thotë që vëmendje e...

Flet Fatmir Limaj

‘Zgjedhjet e parakohshme nuk janë interes i Kosovës’

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se zgjedhjet e parakohshme mund të ndodhin, mirëpo...