MENU
klinika
Flet ambasadori

Kosnett: SHBA mbështeti NATO-n për spastrimin etnik të Kosovës

"Gjithmonë mirënjohës"

Haradinaj mesazh NATO-s

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i dërgoi një letër falenderimi Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s,...

Deklarata

“UÇK në tokë dhe NATO në ajër i sollën fundin Millosheviçit”

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka përkujtuar sot 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s në 24...

Goditje në zemër

E rëndë/ Ndahet nga jeta gazetarja në moshën 27-vjeçare

Një ngjarje e rëndë ka tronditur botën e medias në Kosovë. Gazetarja e medias online...

Bombardimet e '99

Vuçiç i frikësuar: Të ndërtojmë aleancë me NATO

Në 24 mars të 1999 Beogradi u bombardua nga forcat e NATO-s. Teksa ka kujtuar...

Flet Haradinaj

‘Duam Amerikën, tërbohet Mogherini’

Kryeministri i Kosoves, Ramush Haradinaj në një takim me strukturat e partisë në Rahovec, ka...

Fillimisht pezullohen 1 muaj

Deputetët kosovarë miratojnë rezolutën për ndalimin e bixhozit

Deputetët e Kosovës miratuan me 74 vota pro projektrezolutën që pezullon për 30 ditë lojërat...

Pas Shqipërisë edhe Kosova

Kosova gati të pezullojë lojërat e fatit

Kuvendi i Kosovës diskutoi sot lidhur me pezullimin e aktivitetit të kazionove dhe lojërave të...

"E njoh autorin"

Si u sulmua deputeti serb i Kuvendit të Kosovës?

Deputeti serb i Kuvendit të Kosovës Sllobodan Petroviç është sulmuar në mes të Prishtinës. Sulmi...

E konfirmon kryeministrja serbe

Franca dhe Gjermania nismë për zgjidhjen e dialogut Kosovë-Serbi

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe kryeministrja Ana Brnabic kanë folur të enjtën, për një...

Deklarata

Dialogu Kosovë-Serbi/ Vuçiç: Vonesat destabilizojnë rajonin

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, deklaroi se vonesat në rifillimin e bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe...

Takimi

Ministri i Jashtëm malazez vizitë zyrtare në Prishtinë

Mali i Zi përkrah çdo zgjidhje që do të çonte në normalizimin e marrëdhënieve mes...