MENU
klinika
Gjysma e tyre janë ende aktive

Pandemia/ Mbi 6 mijë raste me koronavirus në Kosovë

“Si juriste nisem nga prezumimi i pafajësisë..."

Vjosa Osmani: Thaçi gaboi që shkoi si president në Hagë

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani, ka folur mbrëmë lidhur me propozim-aktakuzën e Dhomave...

22 Korrik 2010

10 vite nga vendimi i Hagës pro Pavarësisë së Kosovës

Sot mbushin plot 10 vjet që kur Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë në Hagë ka shpallur...

Kush është Skënder Hyseni?

Emërohet koordinatori në dialogun me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka emëruar Skënder Hysenin në postin e koordinatorit shtetëror në...

Zaev mesazh të qartë Ali Ahmetit

“Mandati për qeverinë i takon partisë së parë, jo të tretës”

Kreu i LSDM, Zoran Zaev ka dërguar një mesazh të qartë për kreun e BDI,...

Basha pas vizitës në Mitrovicë

“Kosova do ta ketë një pjesë të portit si territor të saj në Shqipëri”

Kreu i PD, Lulzim Basha ka premtuar se Kosovës do i vendoset infrastruktura portuale në...

14 në gjendje kritike

300 pacientë me Covid-19 në spitalet e Kosovës!

Situata në Kosovë paraqitet jo fort e mirë përsa i përket prekshmërisë nga Covid-19. Në...

Takimi me Bashën

Ahmeti: Ndihma e Shqipërisë më e nevojshme se kurrë

Në ditën e dytë të vizitës së tij në Prishtinë, kryetari i PD Lulzim Basha...

Iu shërbeu shqiptarëve prej viteve 90'

Koronavirusi i merr jetën mjekut të njohur kosovar

Doktori i njohur kosovar, Fadil Zuka, ka humbur betejën me koronavirusin. Lajmin për vdekjen e...

Takimi me liderët politikë për Samitin e Parisit

Vetëvendosje refuzon sërish ftesën e Hotit

Lëvizja Vetëvendosje nuk do të merr pjesë në takimin me liderë politikë, të cilën e...

Dialogu/ Hera e parë që nuk udhëheq delegacionin e Kosovës

Thaçi kërkon koordinim mes Uashingtonit dhe Brukselit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur kundër bisedimeve teknike mes Kosovës dhe Serbisë, duke...

"Premtim i paplotësuar i BE-së"

Diplomati gjerman kërkon heqjen e vizave për Kosovën

Diplomati gjerman, Wolfgang Ischinger, ka kërkuar liberalizim e vizave për qytetarët e Kosovës. Me anë...