MENU
klinika
Vendimi

Avramopulos: Kosova e meriton liberalizimin e vizave

Kosovë

Liberalizimi i vizave sot në PE

Procesi i liberalizimit të vizave për Kosovën pritet të votohet sot në Parlamentin Europian. Kujtojmë...

Njoftimi i Thaçit

Gjykata Speciale i dërgon ftesë ish-luftëtarit të Brigadës 138

Rrahim Hashimi, ish-luftëtar i “Forcave Komando Delta” të UÇK-së, Brigada 138-ZOD, është i ftuari i...

Thirrja e Brukselit dhe Washingtonit

Vuçiç: S’ka marrëveshje bazuar në modelin e dy Gjermanive

Për Presidentin serb, Aleksandar Vuçiç, mundësitë për marrëveshje me Kosovën janë shumë më të vogla...

Deklarata

Kadri Veseli i alarmuar: Kosova po braktiset nga…

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli mori pjesë në konferencën “Dialogu publiko-privat” ku tha...

"Jam kriminel lufte"

Ish-komandanti i UÇK i përgjigjet SHBA-së

Pasi u emërua këshilltar i kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, ish-komandanti i UÇK-së Sylejman Selimi...

Vendimi

Haradinaj si Rama, mbyll lojërat e fatit

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka folur pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për mbylljen...

Çfarë u kërkua?

Zbatimi i ligjit për gjuhën shqipe, Shkupi i kërkon ndihmë Prishtinës

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani ka bërë me dije që deri në konsolidimin...

Çfarë tha?

U shkarkua nga Haradinaj, reagon zv.ministrja

Ditën e djeshme, Vesna Mikiç zv.ministre e Drejtësisë u shkarkua nga kryeministri Haradinaj pas deklaratave...

12 vite më parë

Çfarë kërkoi Ahtisaari për Kosovën?

Martti Ahtisari, ish-presidenti finlandez dërgoi 12 vite më parë raportin përfundimtar në Këshillin e Sigurimit...

"NATO gjenocid ndaj serbëve"

Deklarata kundër NATO-s, shkarkohet direkt zv.ministrja

Zv.ministrja e Drejtësisë, Vesna Mikiç është shkarkuar sot nga detyra me vendim të kryeministrit të...

VIDEO

Lufta e Kosovës/ Çfarë tha Bill Clinton 20 vite më parë?

Qendra presidenciale Klinton, ka dalë me një postim në Facebook, ku ka përkujtuar 20-vjetorin e...