MENU
klinika
Pas reagimit të Brnabiç

Pacolli tregon se kur do të hiqet taksa 100%

'Gjendje e vështirë'

Vuçiç ankohet për situatën e serbëve në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se situata e serbëve në Kosovë po përkeqësohet, sepse...

Deklarata e Haradinaj

‘E turpshme kërkesa e Brnabiçit për Ramën’

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, duke folur për dialogun në mes Prishtinës dhe Beogradin, e...

Deklarata e Brnabiç

‘Nuk ka dialog pa largimin e taksës 100%’

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç, ka thënë se Beogradi është i gatshëm të vazhdojë dialogun...

Përmbledhja ditore e rajonit

Kosova përgatitet për dialogun me Serbinë

Kosovë Presidenti Hashim Thaçi ka biseduar me kryesuesit e Ekipit Negociator, Fatmir Limajn dhe Shpend...

Takimi me ekipin negociator

Presidenti Thaçi ka një porosi para vazhdimit të dialogut

Presidenti Hashim Thaçi ka biseduar me kryesuesit e Ekipit Negociator, Fatmir Limajn dhe Shpend Ahmetin,...

Gati ekipi negociator

Kosovë/ Miratohet pr.ligji për dialogun me Serbinë

Qeveria e Kosovës ka miratuar projektligjin për detyrat, përgjegjësitë dhe kompetencat e delegacionit shtetëror në...

Liberalizimi i vizave

Edhe studentët në Kosovë do të protestojnë

Studentët e Universitetit të Prishtinës, kanë paralajmëruar protestë të hënën. Në njoftim thuhet se ata...

Dialogu Kosovë-Serbi

SHBA kërkon që opozita të përfshihet në dialog

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë po u kërkon dy partive opozitare,...

Dialogu Prishtinë-Beograd

Serbia: Në dialog duhet të përfshihen Fuqitë e Mëdha

Ministri i Inovacionit dhe Zhvillimit Teknologjik të Serbisë, Nenad Popoviç, deklaroi se nëse në dialogun...

Përmbledhja ditore e rajonit

Serbi/ Anëtarësimi në BE, kusht njohja e Kosovës

Serbi Gazetari dhe analisti serb i çështjeve politike e ushtarake, Miroslav Lazanski, duke analizuar letrën...

Dossier

A po ndikon tarifa 100% midis tregut Shqipëri-Kosovë?

Vitet e fundit, eksportet shqiptare po gjejnë gjithnjë e më shumë tregun e Kosovës. Referuar...