MENU
klinika
Daçiç: Nuk u takon atyre të vendosin rezultatin e dialogut!

“Nëse s’ka korrigjim kufijsh, për çfarë do të flasim atëherë?”

Ceremonia shtetërore

Hoti nis detyrën me homazhe te varri i Ibrahim Rugovës

Kryeministri i ri i Qeverisë së Kosovës, Avdullah Hoti mori sot zyrtarisht detyrën e tij,...

Kuvendi miratoi dje qeverinë e re

Avdullah Hoti merr sot zyrtarisht detyrën

Avdullah Hoti do të marrë sot zyrtarisht detyrën e tij si kryeministër i ri i...

Urimet e Grenell dhe Lajçak

BE dhe SHBA përgëzojnë qeverinë e re në Kosovë

I dërguari i posaçëm i SHBA për dialogun Kosovë- Serbi, Richard Grenell ka uruar qeverinë...

Qeveria e koalicionit LDK-AAK-Nisma-minoritetet

Avdullah Hoti shpallet Kryeministër i ri i Kosovës!

Me 61 vota pro, 24 kundër dhe 1 abstenim, në Kuvendin e Kosovës u votua...

Hoti: Nuk lejoj shkëmbimin e territoreve!

“Qeveria e re do burojë nga Kushtetuta, jo populiste…”

Sot mund të jetë një ditë historike për karrierën politike të Avdullah Hotit. Ai është...

Kush e zëvendëson?

DW: Grenell i lë lamtumirën Gjermanisë…

Pas dy vjetësh në detyrë Richard Grenell u tërhoq nga posti i ambasadorit të SHBA-së...

Dita e fundit si kryeministër?

Kurti bën deklaratën e papritur: Ndjehem shumë mirë se…

Ndonëse sot mund të jetë dita e fundit e tij si kryeministër, Albin Kurti thotë...

Viziton qytetin serb

“Provokon” Vuçiç, sot në kufi me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pritet që ta vizitojë sot një qytet serb afër kufirit...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Mos e përdorni familjen e Jasharajve për “aksham pazare” politike!

PUSHTETI (i dhuruar) pa votë publike, pa asnjë ditë në pêrvojën e në dredhitē e...

Në orën 11:00

Sot seanca, votimi i Qeverisë Hoti

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë, ndërsa në rend dite është votimi për...

Justifikohet për masat në Morinë

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës: Një shpërthim i ri do të ishte fatal

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës përmes një deklarate për shtyp ka justifikuar masën e vendosur...