MENU
klinika
Anulon pjesëmarrjen…

Taksa ndaj Serbisë, SHBA “ndëshkon” sërish Kosovën

BE optimiste

Mogherini: Ka progres në dialogun Kosovë-Serbi

Shefja e diplomacisë evropiane Federica Mogherini deklaroi se pavarësisht nga vështirësitë, ka pasur përparim në...

Kufiri

Daçiç zbulon ‘truket’ e BE-së: Ja oferta për Kosovën!

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, ka zbuluar detaje të “padëgjuara” më parë në raportet...

Gjiganti metalurgjik

Haradinaj: Do ‘ringjallim’ Trepçën!

Gjiganti metalurgjik “Trepça”, i cilësuar si Thesari i Kosovës, është sot në një gjendje të...

Ripaketohen në Maqedoni

Kosova i ‘mbyll’ derën, Serbia i futet nga ‘dritarja’

Ministri i Tregtisë, Turizmit dhe Telekomunikimit në Qeverinë e Serbisë, Rasim Lajiq, ka deklaruar të...

Provokimi

Daçiç: S’ka INTERPOL e UNESCO për Kosovën!

Në kohën kur mbi Kosovën sa vjen e shtohen presionet për heqjen e taksës 100%,...

Reagimi!

MPJ e Rusisë: Moska nuk e ka ndryshuar qëndrimin për Kosovën

Moska nuk e ka ndryshuar qëndrimin ndaj Kosovës, ka thënë zëdhënësja e ministrisë së Jashtme...

Takon ambasadorin Fabrici

Vuçiç i ‘lutet’ BE-së: Detyroni Kosovën të heqë taksën

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç takoi sot shefin e delegacionit të Bashkimit Evropian, ambasadorin Sam...

Prononcimi për mediat

Dialog i fshehtë me Serbinë? Haradinaj akuza Mogherinit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka shpërthyer sërish në akuza të forta kundër Mogherinit. Në...

20 vjet nga përfundimi i luftës

Marrëveshja me Serbinë, Thaçi del me një kërkesë

I pranishëm në konferencën me temë “Zëri i Popullit rreth ‘Finales së Madhe’ Kosovë-Serbi”, presidenti...

Deklarata e fortë

Serbia pagoi 700 mln euro borxh të Kosovës? Daçiç me tone të forta

Kryediplomati serb Ivica Daçiç ka dalë me një deklaratë të fortë për Kosovën. Daçiç është...

Detajet

Kosova hap ambasada në 4 shtete të reja

Këtë vit Kosova do të hapë katër ambasada të reja në katër shtete. Gjatë 2019,...