MENU
klinika
"Më paralajmëruan për shqiptarët"

Ish-komandanti i NATO-s me deklaratë të fortë

Qëllimet

Maqedonia e Veriut, Kosova e Shqipëria, stërvitje të përbashkët

Forcat speciale të policisë së Maqedonisë së Veriut, Shqipërisë dhe Kosovës kanë zhvilluar në Shkup...

Nga Boshko Jakshiç

Pse e duan amerikanët zgjidhjen e ‘problemit kosovar’ sivjet?

Ambicjet amerikane nuk shkojnё mё tej sesa ajo qё Serbia tё antarësohet nё aleancёn ushtarake...

Postimi

Masakra në Beleg/ Haradinaj: Nuk ndalemi derisa…

Sot është 20-vjetori i gjenocidit serb në Kosovë. Në kuadër të këtij 20-vjetori, kryeministri Haradinaj...

Serbët të "pashpresë"

“Kosovën e kemi humbur!”

Bazuar në të dhënat e hulumtimit të kryer nga Instituti për Çështje Evropiane në Beograd,...

Dënimi me burgim përjetë

Karaxhiç apelon vendimin e Hagës

Ish-lideri i serbëve në Bosnjë Radovan Karaxhiç, apeloi të enjten vendimin e Gjykatës së Hagës,...

Marrëveshja

Vendet e Ballkanit Perëndimor, së shpejti pa “Roaming”

Vendet e Ballkanit Perëndimor, më 4 prill të këtij viti do të nënshkruajnë marrëveshjen për...

Vendimi

Avramopulos: Kosova e meriton liberalizimin e vizave

Bashkimi Europian po humb kredibilitetin me rezistencën e tij kundrejt liberalizimit të regjimit të vizave...

Kosovë

Liberalizimi i vizave sot në PE

Procesi i liberalizimit të vizave për Kosovën pritet të votohet sot në Parlamentin Europian. Kujtojmë...

Njoftimi i Thaçit

Gjykata Speciale i dërgon ftesë ish-luftëtarit të Brigadës 138

Rrahim Hashimi, ish-luftëtar i “Forcave Komando Delta” të UÇK-së, Brigada 138-ZOD, është i ftuari i...

Thirrja e Brukselit dhe Washingtonit

Vuçiç: S’ka marrëveshje bazuar në modelin e dy Gjermanive

Për Presidentin serb, Aleksandar Vuçiç, mundësitë për marrëveshje me Kosovën janë shumë më të vogla...

Deklarata

Kadri Veseli i alarmuar: Kosova po braktiset nga…

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli mori pjesë në konferencën “Dialogu publiko-privat” ku tha...