MENU
klinika
Hoti kthehet nga Brukseli

“Asnjë kompromis me Serbinë! Vetëm njohje reciproke!”

Ja si pritet Presidenti Thaçi nga dhjetëra qytetarë!

“Ndizet” Morina me flamuj shqiptarë e kosovarë

Dhjetëra qytetarë nga vende të shumta kanë shkuar në pikën kufitare në Morinë për të...

Gjetja e të zhdukurve të Kosovës

Vuçiç: Serbia e gatshme të ndihmojë

Pas takimit me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti, në Bruksel, presidenti serb Aleksandër Vuçiç tha...

Në pranga një person

Përhapet lajm i rremë për vdekjen e Isa Mustafës

Policia e Kosovës ka arrestuar një person, i cili dyshohet se shpërndante foto dhe video...

Deutsche Welle/ Stabiliteti afatgjatë me pikëpyetje

Zgjedhjet në M. e Veriut mund të pasohen nga një bllokim politik

Gjatë garës për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut, dy çështje kryesore u...

Lajçak flet pas takimit Hoti-Vuçiç

Takimi i radhës Kosovë-Serbi do të mbahet në shtator!

Takimi i radhës i nivelit të lartë mes Kosovës dhe Serbisë do të mbahet në...

4 ditë dëshmi në Hagë

Përfundon marrja në pyetje e Presidentit Hashim Thaçi

Ka zgjatur më shumë se 7 orë seanca e fundit e katër ditë deklarimeve të...

Vuçiç zbulon temat e diskutimit me Hotin në Bruksel

“Serbia nuk mbron askënd, gati t’i përgjigjemi Kosovës”

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç pas takimit në Bruksel me kryeministrin kosova Avdullah Hotin ka...

Përfundon takimi në Bruksel

Hoti: Jemi në fazën përfundimtare të marrëveshjes me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç kanë përfunduar takimin e tyre...

"Sot, pritshmëri për dialog konstruktiv"

Hoti-Vuçiç për herë të parë ballë për ballë

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Marrëdhënie me Jashtë dhe Politikë të Sigurisë, Josep...

Albin Kurti akuza qeverisë së Hotit

“Rishfaqët kriminelët, në 50-ditëshin tonë ishin pa shpresë”

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka akuzuar qeverinë e Avdullah Hotit për rastin e...

Akri Çipa/ Korniza e njohjes reciproke

Mundësia e vetme e BE për dialogun Kosovë-Serbi

Kur i dërguari i posaçëm amerikan Richard Grenell njoftoi muajin e kaluar se Presidenti Hashim...