MENU
klinika
"Virusi nuk ka këmbë! Mos ia jepni këmbët ju!"

Rekord rastesh në Kosovë, ekspertët: Mos rrezikoni jetën!

Mesazhi i Lajçak

‘Avancimi i Kosovës në rrugën evropiane, vetëm përmes BE-së’

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Mirosllav Lajçak,...

"Çdo marrëveshje duhet të kalojë përmes Brukselit"

Kosovë-Serbi në Shtëpinë e Bardhë, BE “kërkon pjesën e saj”

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për Ballkanin, Peter Stano, duke iu referuar takimit të 27 qershorit,...

Zëri i Amerikës

Çfarë pritet nga takimi Kosovë-Serbi më 27 qershor në Shtëpinë e Bardhë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha sot se takimi i paralajmëruar për 27 qershor në...

"Kjo do sjellë…"

Kurti: Rifillimi i dialogut po i përshtatet kërkesave të Serbisë

Ish kryeministri i Kosovës, Albin Kurti thotë se rifillimi i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë...

Trump sfidon BE-në

Pakti Kosovë-Serbi “vuloset” në Shtëpinë e Bardhë

Pas gati një viti si kryesues i dialogut Kosove-Serbi, Richard Grenell bëri lëvizjen e tij...

Ftesa në Shtëpinë e Bardhë

Vuçiç: Njohja e Kosovës nuk do të jetë temë dhe as do e lejojmë

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç i është kundërpërgjigjur Thaçit duke theksuar se njohja e Kosovës...

"Nuk do ta takoj nëse..."

Dy kushtet e Thaçit për Lajçak

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një konferencë për media ka folur për takimin e...

"S'mund të merret pa..."

Putin telefonon Vuçiç: Asnjë vendim për Kosovën!

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka deklaruar se vendi i tij do të mbështesë Serbinë...

Reagimet e para rreth Samitit Kosovë-Serbi në Washington

Thaçi dhe Hoti, bashkë në Shtëpinë e Bardhë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi bashkë me kryeministrin Avdullah Hoti, do ta përfaqësojnë Republikën e...

Vizita e parë si i dërguari për dialogun

Lajçak sot në Kosovë

I dërguari i BE për dialogun Kosovë- Serbi do të vizitojë sot Prishtinën për herë...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Tani për tani në Kosovë, s’kemi elita politike të mirëfillta!

1.Si shoqëri “postkonfliktuoze” (term ky i ndërkombëtarëve!), ne akoma s’kemi arritë të krijojmë elita të...