MENU
klinika
“Serbia më 1912 ka pushtuar Kosovën”

Ambasadorja e Beogradit në Bernë sulmon historianin Schmitt

Refuzohet kërkesa

Kosova “mbyll dyert” për Vulin, qëllim provokimi

Autoritetet e Kosovës i kanë ndaluar hyrjen, ministrit të Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin. Lajmin...

Deklarata

“Nuk do të shkoj në Kosovë në Samitin tjetër të SEECP”

Kryesuesi i Presidencës së Bosnjë dhe Hercegovinës, Milorad Dodik, ka deklaruar dje se nuk do...

Nga Lis Bukuroca

“Shtet i ri” si përligjje e shtetit tribal

Për të përligjur ndërtimin e shtetit tribal të ndërtuar nga idiokratët, ose për të përligjur...

Vrasja e vëllezërve Bytyçi

Ambasada e SHBA në Serbi thirrje të fortë

“Zbardhja e vrasjes së tre shtetasve amerikanë 20 vite më parë është përparësi në marrëdheniet...

Ashpërson tonet ministri

“Kosova goditi bashkëpunimin rajonal”

Samiti dyditor i Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore nisi të hënën në Sarajevë me...

Reagon ashpër Rusia

Unifikim ambasadash Shqipëri-Kosovë

Pas marrëveshjes së nënshkruar pak ditë më parë nga ministri i Jashtëm shqiptar, Genta Cakaj...

Deklarata

Hahn: Nuk ka BE për ata që mohojnë gjenocidin e Srebrenicës

Komisionari evropian për Zgjerim paralajmëroi të gjithë zyrtarët e zgjedhur në Bosnjë që të mos...

Thirrja e ambasadorit

SHBA “e prerë” me Kosovën: Të hiqet taksa!

“Prishtina zyrtare duhet të heqë taksat për mallrat serbe, në mënyrë që të vazhdojë negociatat...

Kritikon zyrtarët europianë

Daçiç replika me Ramën: Askush nuk jep asnjë zgjidhje konkrete!

Vendimi i fundit i Shqipërisë dhe i Kosovës për të koordinuar përfaqësitë dhe sfidat diplomatike...

"Kosova e pavarur"

Daçiç përplaset me kryeministrin e Bullgarisë

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, ka deklaruar se qëndrimi i Bashkimit Europian nuk ka...

Çfarë njofton Thaçi?

“Kosova s’do marrë pjesë në Samitin e Sarajevës”

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi njofton se Kosova nuk do të marrë pjesë në samitin...