MENU
klinika
Diskutimet me Vetëvendosjen

Nënkryetari i LDK-së: Neve na takon posti i presidentit

Takimi i radhës VV-LDK

Mustafa: Do të shihemi me ta kur t’na ftojnë

Ka përfunduar mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK’së. Para mediave kryetari i LDK’së, Isa...

Inspektoriati Policor i Kosovës

Pas sulmit ndaj një gazetari, pezullohen 2 policë

Inspektoriati Policor i Kosovës i ka rekomanduar Policisë së Kosovës, që të suspendojë me pagesë...

Thaçi refuzon Ramën

“Nuk vij në Shqipëri për shkak të Serbisë”

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka bërë të ditur se e ka refuzuar ftesën e...

Shqipërisë t'i dërgohet mesazhi i qartë

“Duam 12 miljet në det”

Greqia vijon të provokojë Shqipërinë sa i takon kufirit detar, që është një ndër çështjet...

E rëndë

Si u zbulua babai monstër që abuzonte me vajzën 6-vjeçare

Një rast tronditës është raportuar në institucionet mjekësore në Kosovë verën e këtij viti. Një...

Kosovë

Prokuroria ngre aktakuzë ndaj ministrit në detyrë Kujtim Gashi

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër K.G, për...

Samiti në Durrës

Minishengen/ Haradinaj: Kosova s’ka ftesë, nuk shkoj

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj ka deklaruar se Kosova nuk ka ftesë nga Shqipëria për...

Rritet skepticizmi për koalicionin LDK – LVV

Kurti dhe Mustafa nuk do të takohen!

Edhe pse ishin zotuar se do t’i shpeshtonin takimet me qëllim të arritjes së marrëveshjes...

Eksperti i BE-së, për marrëveshjen e njohur

Serbët e dinin që Kosova do t’i bashkohej sistemit të Shqipërisë

Drejtori i Sekretariatit të Komunitetit të Energjisë (KE) Janez Kopac tha se nënshkrimi i marrëveshjes...

Alarmuese

Pakënaqësia sociale në Kosovë po rritet shkaku i frustrimit

1. Problemet sociale dhe ato ekonomike në Kosovë, janë tema që vazhdimisht po thellohen dhe...

Dy vizita në një vit

Vuçiç vjen në Tiranë, takohen liderët e Ballkanit Perëndimor

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Shqipëri. Presidenca serbe...