MENU
klinika
Marrëveshja Kosovë-Serbi

Drashkoviç: Pa marrëveshje, Serbia shkatërrohet

Deklarata

Walker flet për idenë e korrigjimit të kufijve

Ish-drejtues i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, ambasadori William Walker, duke folur për idenë...

Heqja e taksës

Vucic: LDK bëri mirë që kërkoi ndihmën e Trump

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës ka bërë mirë...

Produktet serbe

Kryeministri thotë se s’guxojnë ta heqin taksën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka komentuar sërish vendimin e Qeverisë së tij për vendosjen...

Çështja Kosovë-Serbi

Vuçiçit i kërkohet të paraqesë “planin e tij për Kosovën”

Organizatorët e protestave joqeveritare në Serbi kërkuan nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, që të paraqesë...

Kushtetuta

Mustafa: Pse nuk pendohem që zgjodhëm Thaçin president

Kryetari i LDK Isa Mustafa shprehet se nuk është penduar që dha mbështetjen e tij...

Ftesa

Të hënën përballja e parë me Gjykatën Speciale

Ish-komandant i Zonës Operative të Llapit Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, ish-komandant i Zonës Operative...

Takimi me Pacollin

Gjermania zotohet të mbështesë Kosovën për heqjen e vizave

Gjermania mbështet liberalizimin e vizave për shtetasit e Kosovës. Ky zotim erdhi nga kreu i...

Shifrat

Papunësia në Kosovë, alarmante. Qytetarët: Shumica po ikin

Niveli i papunësisë në Kosovë është më i larti në rajon, duke kaluar dhe atë...

Deklarata

Cakaj ‘i mbyll’ gojën Haradinaj: Metën e kam mik

Kryeministri Ramush Haradinaj ka refuzuar që të përfshihet në debatin në distancë që shkaktoi mosdekretimi...

Përplasja 'Cakaj'

Lëvizja Vetëvendosje merr në “pyetje” Edi Ramën

Partia Lëvizja Vetëvendosja në Kosovë  duke u bërë pjesë e debatit, që shkaktoi mosdekretimi i...

Përmbledhja ditore e rajonit

‘Palët duhet ta kapin momentin e ri në dialog’

Kosovë Bashkimi Evropian “duhet të jetë i hapur” për një iniciativë të re nga Qeveria...