MENU
klinika
Përmbledhja ditore e rajonit

Liderët kosovar koordinohen për dialogun

Dialogu Kosovë-Serbi

Brnabiç tregon kur do të vazhdojë dialogu me Kosovën

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç, përsëriti sot se Beogradi zyrtar është i gatshëm të vazhdojë...

Njoftimi i ministrit Lleshaj

Hiqen kontrollet e dyfishta Kosovë-Shqipëri

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Sandër Lleshaj përmes një postimi në Twitter, ka njoftuar një...

Takimi i Veselit

‘Uniteti i garanton fitoren e Kosovës në dialog’

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, tha në hapje të takimit me ambasadorët e...

Vazhdimi i dialogut

Kosovë/ Mbahet takimi i radhës për dialog

Të enjten me fillim nga ora 10:00 kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli merr pjesë në...

Data, synimet dhe dialogu

Një ekip negociator në Bruksel për negociata me Serbinë,

Udhëheqësit më të lartë të institucioneve të Kosovës dhe ekipi negociator për dialog me Serbinë,...

Përmbledhja ditore e rajonit

A do të vazhdoj dialogu Kosovë-Serbi në vitin 2019?

Kosovë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se e vlerëson iniciativën e kryeparlamentarit, Kadri...

Vazhdimi i tarifës

Vuçiç vazhdon të ankohet ndaj tarifës 100%

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se gjendja në Kosovë është gjithnjë e më...

Përgatitjet për dialog

Kosovë/ Ekipi negociator në muajin janar në Bruksel

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se e vlerëson iniciativën e kryeparlamentarit, Kadri Veseli...

Kuvendi i Kosovës

Kuvendi diskuton draft-marrëveshjen me Serbinë

Kuvendi i Kosovës mban seancë të jashtëzakonshme për të diskutuar draft-marrëveshjen e përgatitur nga Qeveria...

Përmbledhja ditore e rajonit

Kërkohet unitet lidhur me dialogun me Serbinë

Kosovë Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, përmes një postimi në Facebook ka...

Reagon Mustafa

‘Pa krahun e Rugovës dhe UÇK-s s’ka marrëveshje’

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, përmes një postimi në Facebook ka shkruar...