MENU
klinika
Mbështet gazetarët shqiptarë

Kosova “godet” nismën e maxhorancës

Detajet

Mal i Zi/ Kosovarët vrasin oficerin e policisë

Një oficer policie kufitar u qëllua në kokë me armë dhe si pasojë ka ndërruar...

Pas dorëheqjes së Ahmetit

Dardan Molliqaj merr drejtimin e PSD-së

Dardan Molliqaj është zgjedhur kryetari i ri i Partisë Socialdemokrate. Pas dorëheqjes së Shpend Ahmetit dhe zgjedhjeve...

Karakteristikat e kandidatit

VV nuk e pranon Presidentin nga LDK, ja çfarë kërkon

Lëvizja Vetëvendosje po kërkon një kandidat konnsusal, të denjë dhe që paraqet unitetin e popullit....

"S'dua t'i ofendoj, dua paqe"

Vuçiç ‘përulet’ ndaj Haradinajt dhe Kurtit

Aleksandër Vuçiç është kundërpërgjigjur menjëherë pas deklaratave që bëri kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush...

Kërkesë Ramës

Partitë kosovare kërkojnë anulimin e “shengenit Ballkanik”

Katër partitë parlamentare kosovare,përfshirë dy partitë fituese të zgjedhjeve të 6 tetorit, VV dhe LDK...

LVV thirrje qeverisë shqiptare

“Mos përdorni krizën për të shtypur lirinë e shprehjes”

Lëvizja Vetëvendosja ka dalë publikisht kundër paketës anti-shpifje të qeverisë, që pritet të kalojë në...

Nuk kandidon për asnjë post

Shpend Ahmeti jep dorëheqje nga PSD

Kryetari i Partisë Socialedemokrate, Shpend Ahmeti, ka dhënë dorëheqje nga posti i tij dhe nga...

Marrëveshja për bashkëqeverisje

Takohen dhe sot takohen LVV dhe LDK

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do të zhvillojnë sot takimin e tyre të...

S'ka marrëveshje

Përfundon takimi LDK-VV

Negociatat mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë vazhduar për më shumë se...

'Presidenti' problemi kryesor

“Jemi ende larg me LDK”

Partia e Albin Kurtit ende po e sheh pozitën e Presidentit si problemin më të...

Çfarë mendon LDK?

Dy propozimet e Kurtit për postin e presidentit

Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, njëherësh kandidati për kryeministër, Albin Kurti ka propozuar disa emra për...