MENU
klinika
Përvjetori jubilar

12 Qershor, Bill Clinton rikthehet në Kosovë!

EMRI+FOTO

Media në zi, ndahet nga jeta gazetari i njohur

Ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare gazetari i njohur Ibrahim Sefedini. Ai ka humbur jetën...

Çfarë deklaron Thaçi?

“Millosheviçi kapitulloi përballë NATO-s”

“Në këtë ditë, 20 vjet më parë, Millosheviqi dhe ushtria e tij u dorëzuan para...

Deklarata

Befason Thaçi: Do të largohem nëse…

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se shqetësimi i tij më i vogël është...

Kërkesa

Vuçiç i lutet Merkel: Na ndihmo që Kosova ta heqë taksën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, në një bisedë telefonike me kancelaren gjermane Angela Merkel, ka...

Lufta e dytë tregtare

Tarifat ndaj importeve, Kosova i vë afat Shqipërisë

Nëse qeveria e Shqipërisë, deri më datën 1 korrik 2018, nuk heq masat e përkohshme...

Çështja Kosovë-Serbi/ Intervista

Erath: Me nisjen e dialogut, SHBA luan rol më të madh

Shtetet e Bashkuara pritet të luajnë një rol më të madh në bisedimet mes Kosovës...

Thaçi e Vuçiç me qëndrime të kundërta

Bratislava nuk mundi t’i pajtojë, çfarë u bë “mollë” sherri?

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe homologu i tij nga Serbia Aleksandar Vuçiç “janë përplasur”...

Takimi në Bratislavë

Vuçiç thirrje për Trumpin: Të vijë në Beograd!

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, sot në Bratisllavë është takuar me senatorin amerikan, Rhon Jonson,...

Video/ Fjala që heshti Vuçiçin, Gjuriçin e Sheshelin

Jovanoviç “u mbyll gojën” serbëve: Kosova është shtet!

Ditë më parë, në Parlamentin e Serbisë, është mbajtur një seancë në të cilën është...

Taksa dhe dialogu

Thaçi dhe Vuçiç takohen në Sllovaki, ja çfarë diskutuan

Gjatë ditës së sotme janë takuar në Sllovaki, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi me homologun...

"Ky vendim erdhi pas..."

Mbetje të rrezikshme, BE anulon projektin 12 mln euro në Kosovë

Një projekt me vlerë 12 milionë euro në Kosovë është anuluar nga Zyra e Bashkimiy...