MENU
klinika
Paralajmërimi për heqjes e taksës

Kosovë/ Kuvendi, seancë të jashtëzakonshme

"Isa Mustafa është lider guximtar"

“Nesër të hiqet tarifa”/ Reagon Grenell

I deleguari Special i Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka përkrahur Isa Mustafën...

Mustafa: Serbia po bën viktimën...

“Nesër të hiqet tarifa ashtu siç kërkon Amerika”

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, kërkon që deputetët e Kuvendit të Kosovës...

“Nuk ma fal dot që i prisha planin”!

Haradinaj i përgjigjet me të njëjtën gjuhë Ramës

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, i cili shkruante në...

Shqipëri-Kosovë

Dy marrëveshjet e propozuara, kërkohet zbatimi

Dy marrëveshjet për politikën e jashtme mes Kosovës dhe Shqipërisë, që priten të nënshkruhen në...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Albin! Hiqe krejt taksën, e merr garancione nga Grenelli!

1. Albin! Meqë ke marr më së shumti vota qytetare për postin e KM, ke...

PhD Teuta NUNAJ

Koha politike e tarifës doganore të Kosovës ndaj Serbisë mbaroi!

Pak ditë më parë, Kryeministri i Kosovës Kurti njoftoi se planifikohet heqja e kushtëzuar e...

Përgjigjia e BE-së

Pas heqjes së pjesshme të taksës, Kurti kërkon liberalizimin e vizave

Albin Kurti po kërkon që të shpërblehet me liberalizim të vizave nga Bashkimi Evropian para...

Haradinaj: Është një gabim i madh

“Rrezik për Kosovën nëse udhëhiqet nga Kurti”

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, po e quan mashtrues kryeministrin Albin Kurtin. Kreu i AAK’së...

Diskuton momentumin me Thaçin

Kosovë-Serbi/ O’Brien: Trump i gatshëm të asistojë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke bërë përpjekje intensive që të shtyjnë Kosovën dhe...

Reagimi i Daçiç

“Heqja e pjesshme e taksës, lojë e Kurtit”

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, ka të njëjtin mendim si të presidentit Vuçiç,...

Nga Salih Mehmeti

“Në këtë shekull, zgjidhja ma viabël e mundshme u refuzue”

Në tetor të 1917-ës, Trotsky denoncon traktatet sekrete të Qeverisë cariste me Antantën. Lenini te...