MENU
klinika
Arsyeja

Konjufca kërkon ndihmën e Amerikës dhe Evropës

Haradinaj: Ministri i Integrimeve të japë dorëheqje

“Do të bëjmë kompromis me Serbinë”

Pas deklaratës së ministrit të Integrimeve Evropiane, Blerim Reka se qeveria do të bëjë kompromis...

Afati i kreut të administratës amerikane

“Vuçiç është pajtuar për anëtarësimin e Kosovës në OKB”

Kryetari i Partisë Popullore në Serbi, Vuk Jeremiç ka thënë se Presidenti serb Aleksandar Vuçiç...

Poston foto nga klasa e katërt

7 Marsi/ Haradinaj kthehet pas në kohë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, aktualisht kryetari i AAK-së teksa ka uruar të gjithë mësuesit...

Vendimi për mallrat serbe

Qeveria Kurti shtyn afatin për heqjen e pjesshme të taksës

Ndonëse ishte planifikuar që të merrej një vendim për heqjen e pjesshme të taksës me...

Përplasja me SHBA për taksën

Kurti: Marrëveshjet nën presion nuk vlejnë as sa…

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, përmes një vështrimi për gazetën gjermane “Frankfurter Allgemeiner Zeitung” i...

Ja ç'thotë propozimi i qeverisë

Shërbimi ushtarak i detyrueshëm për të rinjtë në Kosovë?

Në programin qeverisës që u votua sot në Kosovë, është përfshirë edhe zotimi i kryeministrit...

Nga Alban Daci

Njohja e Kosovës nga Serbia dhe heqja e taksës!

Atëherë, Kosova duhet të ishte njohur menjëherë pas konfliktit siç ndodhi me Kroacinë, apo pa...

Afati për të dorëzuar ekspertizën e pavarur

Kosova drejt Vettingut në drejtësi

Deri në fund të majit kanë kohë grupi punues i pavarur që u votua në...

"Ia kemi bërë të qartë Kurtit..."

Grenell: SHBA nuk do t’i çojë dëm ndihmat e saj

I dërguari special i Presidentit të SHBA Donald Trump, Richard Grenell përmes një reagimi në...

"Hapat kundër korrupsionit të mirëpritur"

Ambasadori amerikan: Kurti ta heqë taksën

Në Vjenë të Austrisë është mbledhur Këshilli i Përhershëm i OSBE’së, takim në të cilin...

Vuçiç: Unë nuk i përkas shumicës...

“Serbët preferojnë konflikt të ngrirë me Kosovën”

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka qenë në Uashington për takime me zyrtarë të lartë...