MENU
klinika
Deklarata

Ministri spanjoll kundër Kosovës? Përgjigjet Brnabiç

Ç'po ndodh? (FOTO)

Flamuri shqiptar dhe ai serb bashkë në mes të Beogradit

Çështja shqiptaro-serbe vijon të jetë një ndër më të nxehtat në rajon dhe zgjidhja nuk...

Ç'po ndodh?

Stërvitje në Kosovë? KFOR alarmon serbët

Misioni i KFOR-it në Kosovë ka paralajmëruar se do të ketë lëvizje të trupave në...

Ja çfarë propozon

Çështja Kosovë-Serbi, Kukan kritikon ashpër BE

Ish-eurodeputeti Eduard Kukan ka folur rreth zhvillimeve të fundit të çështjes Kosovë-Serbi. Eduard Kukan, njohës...

"Politikanët e rinj i japin vizion Kosovës"

CDU e Merkelit në përkrahje të Osmanit!

Nikolas Lober, anëtari i CDU-së së kancelares Angela Merkel dhe anëtar i Bungestagut gjerman, ka...

Emrat

Kush janë kandidatët për kryeministër në Kosovë?

Garës për kryeministër të Kosovës i kanë hyrë një grua e katër burra. Teksti në...

Ministria e Financave ende nuk...

Shumë marramendëse/ Sa do i kushtojnë zgjedhjet Kosovës?

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka vendosur që 6 tetori i këtij viti do të...

Nis sot punën

Zgjedhjet në Kosovë, KQZ hedh hapin e parë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), sot do të mbajë mbledhje për përgatitjet e zgjedhjeve të...

Deklarata

Befason Brnabiç: Koha të pajtohemi me shqiptarët!

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç, ka zbutur tonet ndaj shqiptarëve, duke iu bërë thirrje për...

"S'është mirë të..."

Haradinaj “godet” ashpër dy partitë e mëdha në vend

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, në Interaktiv të KTV-së ka theksuar se dy partitë politike...

Thaçi dekreton datën

Kosova në zgjedhje më 6 tetor

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka shpallur datën e zgjedhjeve të parakohshme. Thaçi vendosi që...

Me të njëjtën monedhë

“Sapo dolëm nga pylli”, gazetari provokon Brnabiç

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç, ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut, por...