MENU
klinika
Detaje

BE ‘shuplakë’ Serbisë, Kosova e barabartë me shtetet e tjera

"Ndaloni..."

Hahn mesazh të prerë Kosovës dhe Serbisë

Komisioneri Evropian për zgjerim, Johannes Hahn, ka dërguar porosi të qarta dhe të prerë për...

Zgjedhjet në Kosovë

Ministria e Financave ndan 6 milionët e kërkuar

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë mbahen më 6 tetor. Ministria e Financave me qëllim të...

Njihuni me shqiptaren

Drejton komunën e dytë më të madhe në Suedi

Shqiptarja nga Kosova, Blerta Hoti, është zgjedhur kryetare e komunës së dytë më të madhe...

Nga Deutsche Welle

Përpjekje për koalicione parazgjedhore në Kosovë

Në Kosovë subjektet politike kanë edhe një ditë kohë për të arritur koalicione parazgjedhore. Fushata...

Deklarata

Ministri spanjoll kundër Kosovës? Përgjigjet Brnabiç

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç, tha se ministri i Jashtëm i Spanjës, Josep Borrell e...

Ç'po ndodh? (FOTO)

Flamuri shqiptar dhe ai serb bashkë në mes të Beogradit

Çështja shqiptaro-serbe vijon të jetë një ndër më të nxehtat në rajon dhe zgjidhja nuk...

Ç'po ndodh?

Stërvitje në Kosovë? KFOR alarmon serbët

Misioni i KFOR-it në Kosovë ka paralajmëruar se do të ketë lëvizje të trupave në...

Ja çfarë propozon

Çështja Kosovë-Serbi, Kukan kritikon ashpër BE

Ish-eurodeputeti Eduard Kukan ka folur rreth zhvillimeve të fundit të çështjes Kosovë-Serbi. Eduard Kukan, njohës...

"Politikanët e rinj i japin vizion Kosovës"

CDU e Merkelit në përkrahje të Osmanit!

Nikolas Lober, anëtari i CDU-së së kancelares Angela Merkel dhe anëtar i Bungestagut gjerman, ka...

Emrat

Kush janë kandidatët për kryeministër në Kosovë?

Garës për kryeministër të Kosovës i kanë hyrë një grua e katër burra. Teksti në...

Ministria e Financave ende nuk...

Shumë marramendëse/ Sa do i kushtojnë zgjedhjet Kosovës?

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka vendosur që 6 tetori i këtij viti do të...