MENU
klinika
'Nis gara' në Kosovë

Katër koalicione për zgjedhjet e 6 tetorit

Çfarë përfiton Kosova?

Matthew Palmer “Speciali” i Ballkanit, e uron Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes profilit të tij në “Twitter” ka përgëzuar përfaqësuesin Special...

"Mos tregoni përralla"

Pacolli e Daçiç ‘përplasen’ në Helsinki

Ministria e Punëve të jashtme ka bërë të ditur se ka pasur një debat ndërmjet...

Zgjedhjet në Kosovë

Ndërkombëtarët thirrje të fortë partive garuese

Ambasadorët e pesë vendeve kryesore euro-perëndimore në Prishtinë, u bënë thirrje të premten partive politike...

Deklarata e Haradinajt

“Kosova ka arritur që të bllokojë Serbinë”

Kreu i AAK-së Ramush Haradinaj ka deklaruar se Kosova me vendosjen e taksës ka arritur...

Zgjedhjet në Kosovë

Haradinaj jep lajmin: AAK koalicion me PSD

Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj me anë të një statusi në “Facebook” shkruan...

Deklarata e Thaçit

“Nuk do të lejojmë që gjenocidi serb të kalojë i pandëshkuar”

Në Ditën Ndërkombëtare të Personave të Pagjetur në Kosovë, Presidenti Hashim Thaçi, kërkon nga institucionet...

Detaje

BE ‘shuplakë’ Serbisë, Kosova e barabartë me shtetet e tjera

Zëvendëskryeministri i Parë dhe ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli,...

"Ndaloni..."

Hahn mesazh të prerë Kosovës dhe Serbisë

Komisioneri Evropian për zgjerim, Johannes Hahn, ka dërguar porosi të qarta dhe të prerë për...

Zgjedhjet në Kosovë

Ministria e Financave ndan 6 milionët e kërkuar

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë mbahen më 6 tetor. Ministria e Financave me qëllim të...

Njihuni me shqiptaren

Drejton komunën e dytë më të madhe në Suedi

Shqiptarja nga Kosova, Blerta Hoti, është zgjedhur kryetare e komunës së dytë më të madhe...

Nga Deutsche Welle

Përpjekje për koalicione parazgjedhore në Kosovë

Në Kosovë subjektet politike kanë edhe një ditë kohë për të arritur koalicione parazgjedhore. Fushata...