MENU
klinika
Samiti i Ohrit

Thaçi mungoi në samit, Rama: Kosova u vetëpërjashtua

"Mini-Shengeni"

Vuçiç: Nga kjo marrëveshje do të kursejmë rreth 260 milion dollarë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka deklaruar se marrëveshja e ‘Mini-shengenit” është shumë e rëndësishme...

"Do të votohet në ambasada"

Albin Kurti: Diasporën do ta sjellim brenda shtetit

Fituesi i zgjedhjeve, Albin Kurti, ka premtuar se diasporën do ta integrojnë brenda shtetit të...

Nga Deutsche Welle

Një BE në miniaturë?

Mrekullitë kërkojnë kohën e tyre, kjo të vjen ndërmend, kur ndjek në media, se çfarë...

Kundër mini-Shengenit ballkanik

Isa Mustafa: Këto projekte çojnë në një Jugosllavi të re

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa shprehet kundër idesë së Mini-Shengenit ballkanik, të...

Çfarë thonë politologët?

Dialog Kosovë-Serbi në Bruksel apo konferencë ndërkombëtare?

Thirrjet e zyrtarëve të Bashkimit Evropian dhe të Shteteve të Bashkuara të Amerikës që Kosova...

Nga Behgjet Pacolli, ministër i jashtëm në detyrë

Disa ide për Samitin e Ohrit

Samiti i Ohrit, për të ashtuquajturin «Mini-shengen ballkanik» është një ngjarje që meriton vëmendjen e...

"Kosova u anashkalua në samitin e parë"

Thaçi refuzon pjesëmarrjen në Samitin e Ohrit, tregon arsyet

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi njofton se ka anuluar pjesëmarrjen në samitin e Ohrit, aty...

Çfarë deklaron Bislimi?

“LDK dhe VV nuk duhet ta fusin në pazar edhe postin e Presidentit”

Negocimin e postit të presidentit nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës që po...

"Ftesa erdhi sot dhe...'

Samiti i Ohrit/ Pacolli: Nuk do të jem

Kryeministrat e Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë do të mblidhen sot dhe të dielën...

Surpriza e Ramës dhe Bashës

I pari i Gjilanit feston 50-vjetorin

Lutfi Haziri, një nga figurat e rëndësishme të “LDK”-së, i pari i komunës së Gjilanit,...

Flet politikani serb

“Se kemi pasur plan Kosovën, e humbëm në 1999”

Politikani serb, , në një diskutim të organizuar lidhur me zgjidhjen e problemit ndërmjet Prishtinës...