MENU
klinika
Qeveria gjermane: Borell të vendos

Do të ketë emisar special për Kosovën e Serbinë?

"Qeveria ta gjejë zgjidhjen"

Mustafa: Reciprociteti ndaj Serbisë kompleks e me pasoja

Vazhdimi i dialogut Kosovë-Serbi, i lidhur ekskluzivisht me heqjen e taksës 100 për qind, është...

Letra e plotë

Haradinaj-Kurtit: Mos ia hiq taksën Serbisë

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj i ka shkruar një letër kryeministrit aktual Albin Kurti dhe...

Dialogu

Putin tregon zgjidhjen që duhet të gjejnë Kosova e Serbia

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, sot ka takuar ambasadorin e Serbisë në Moskë, Miroslav Lazanski,...

"Përgëzime për popullin e Kosovës..."

DASH: Mezi presim të punojmë me qeverinë ‘Kurti’

Krijimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës e ka përshëndetur edhe nga Departamenti i Shtetit...

Pas takimit me ambasadorin gjerman

Vjosa Osmani: Do ta heqim taksën me një kusht

Vjosa Osmani priti sot në takim ambasadorin e Gjermanisë, Christian Heldt. Osmani tha se me...

Nga Deutche Welle

Pse serbët pranuan të futen në qeverinë ‘Kurti’?

Kurti ka shkelur në fillim të mandatit të paktën dy premtime, qeveria ka 15 e...

"Jemi për të shëruar plagët"

Kurti paralajmëron Vuçiç: Nuk jemi për të kompensuar orekset

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se nuk mund të ketë marrëveshje me Serbinë,...

Borell uron për Qeverinë e re

“Dialogu me Serbinë s’ka alternativë”

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borell, përshëndeti...

"I kërkon Kurtit ta heqë taksën"

Grenell paralajmëron një marrëveshje Kosovë – Serbi

Richard Grenell i kërkon Qeverisë së Albin Kurtit që ta heqë sa më shpejt tarifën...

"Jepini kuptim pozitës tuaj"

Kurti-ministrave: Mos rrini ulur nëpër kolltukë

Kryeministri Albin Kurti ka folur për herë të parë në mbledhjen e qeverisë para ministrave....

Vazhdojnë diskutimet

Kurti propozon emrat e ministrave

Albin Kurti ka propozuar përbërjen e kabinetit qeveritar me 15 ministri, 2 zëvendëskryeministra dhe 33...