MENU
klinika
Rama tregoi kurajë të rrallë

Vuçiç: Europës nuk i pëlqen që po shohim punën tonë

"Kosova nuk trajtohet si shtet i pavarur nga Serbia"

Haradinaj: S’ka nevojë për ‘Mini Shengen’ me kryeqytet Serbinë

Udhëheqësit politikë kosovarë kundërshtojnë sërish ashpër nismën rajonale “Minishengeni Ballkanik”, ku Kosova nuk trajtohet si...

Sukseset dhe sfidat e qeverisë

“Dorëheqja ime testoi Kosovën”, Haradinaj bën bilancin

Kryeministri ende në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj përmes një postimi në ‘Facebook’ i është...

Çfarë thotë policia

Kërcënohet në zyrë kryebashkiaku i njohur dhe asistenti i tij

Kërcënohet kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, dhe asistenti i tij, Nezir Ismaili. Lajmi...

Reagimi i Kurtit për Mini-Shengenin

“Rruga nga Beogradi për në Tiranë kalon nga Prishtina”

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka reaguar në lidhje me nismën për Shengenin Ballkanik, që...

Kosovë - Serbi

Dialogu/ Një kapitull i ri mbi pasojat e vjetra

Dy dekada pas ndërmjetësimit të paqes në ish-Jugosllavi Uashingtoni po planifikon të përfshihet më intensivisht...

Kryetari i Unionit Kombëtar të Rusisë

Përse Serbia nuk e njeh pavarësinë e Kosovës?

Sergey Baburin, kryetar i Unionit Kombëtar rus, ka treguar arsyen e mosnjohjes së pavarësisë së...

Sekretarja e përgjithshme dhe anëtarët e kryesisë

Pas kryetarit, PSD zgjedh kryesinë e re

Partia Socialdemokrate në Kosovë sot mbajti mbledhjen e Këshillit Drejtues, ku u votuan dy nënkryetarët,...

Marrëveshje para ditës së enjte

LDK ka ndryshuar mendje për postin e Presindentit?

Nënkryetari i LDK, Agim Veliu, ka thënë se pa e definuar pozitën e Presidentit s’do...

Liston arsyet

Shpenzohet fondi rezervë, Haradinaj justifikon veprimet

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj deklaroi se shpenzimet e Fondit Rezervë të Qeverisë së Kosovës...

Nga Salih Mehmeti

“Mini-Schengeni”, një ndamje e heshtun mes Kosovës e Shqipnisë

Në vitin 1947, “Mini-Schengeni” i kohës ironikisht u pamundësue prej vetë shkijeve e jo prej...

Shpenzimet mbërrijnë mbi 6 mln euro

Zbrazet fondi rezervë, qeveria shpenzoi paratë

Qeveria në largim e Kosovës tashmë ka shpenzuar më shumë se 6 milionë euro nga...