MENU
klinika
Diskutimet

Kurti në Paris flet për zhvillimet politike në Kosovë

"Nuk është fjala e fundit"

Palmer: Mini-shengeni ka vend dhe për Kosovën

Në samitin e Davos Palmer ka vlerësuar nismën e tre vendeve të Ballkanit Perëndimor për...

"Serbët jashtë institucioneve kosovare"

Gjuriç: Albin Kurti, ujk me lëkurë qengji

Drejtori i Zyrë e Qeverisë për Kosovën, Marko Gjuriç, tha pas bisedimeve me përfaqësuesit e...

Zgjedhjet në Kosovë

Shpallen rezultatet, sot afati i fundit për ankesat

Në një kohë kur dje u shpallën rezultatet përfundimtare nga zgjedhjet e parakohshme në Kosovë,...

Shpenzimet buxhetore

Çfarë po planifikon Serbia për Kosovën?

Në vitin 2020, Serbia planifikon të dërgojë në Kosovë rreth 89 milionë euro të parave...

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Urime gjithë deputetëve meritorë, por, jo edhe jomeritorëve!

1. Disa nga kandidatët për deputet, para se ta fitonin statusin e njëmendët të deputetit...

Zgjedhjet parlamentare

Koalicioni Nisma-AKR-PD nuk e pranon rezultatin e zgjedhjeve

Nisma Socialdemokrate, Aleanca Kosova e Re dhe Partia e Drejtësisë nuk e pranojnë rezultatin përfundimtar...

Pavarësisht paralajmërimeve amerikane

Serbia do të blejë raketa ruse

Rusia pritet t’i dorëzojë Serbisë një sistem të sofistikuar raketash kundër ajrore, ndonëse Shtetet e...

Intervista më 4 dhjetor

Kadri Veseli thirret nga Gjykata e Hagës

Ish-kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë...

Ja sa deputetë kanë marrë partitë e mëdha

KQZ publikon rezultatet, ja deputetët e Kuvendit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e kandidatëve që do të jenë deputetë të...

“Një zë për adresimin e genocidit serb”

Ministri Cakaj pret në takim ambasadorin e ri të Kosovës

Shqipëria dhe Kosova do të bëhen bashkë për adresimin e gjenocidit serb. Kështu deklaron ministri...

Reciprocitetin e paralajmëruar nga kryeministri ndaj Serbisë

Eksperti amerikan mbështet Albin Kurtin

Ish-diplomati amerikan dhe eksperti i çështjeve që ndërlidhen me Ballkanin Perëndimor, Daniel Serwer, shancet për...