MENU
klinika
Formimi i qeverisë

Kurti e refuzoi, Thaçi këmbëngul, sërish ftesë për takim

Nuk ndodhet në Prishtinë

Albin Kurti refuzon ftesën e Hashim Thaçit për takim

Lideri i LVV-së, Albin Kurti, ka refuzuar ftesën e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, për...

M. e Veriut/ Hapet rruga për Qeveri teknike

Arrihet marrëveshje për zhbllokim të ligjeve

Në Maqedoninë e Veriut, pasi dje u bë e qartë se shumica në pushtet dhe...

Ka edhe një kërkesë

Zyra e BE-së e uron Konjufcën

Zyra e BE-së në Kosovë nëpërmjet një njoftimi kanë uruar zgjedhjen e Glauk Konjufcës, në...

Video

“Çmendet” deputeti serb, kërcënon me luftë në parlament

Në Mal të Zi po diskutohet për projektligjin për liri dhe fe. Kjo ka shkaktuar...

Skena ndodhi në sy të gruas dhe fëmijës

Emri/ Vritet shqiptari i famshëm ditën e Krishtlindjes

Një ngjarje e rëndë kriminale u shënua ditën e Krishtlindjes në Londër. Shqiptarit nga Kosova,...

Por s'ka votat!

Thaçi mandaton sot Kurtin si kryeministër

Kuvendi i Kosovës u konstituua dje, ndërsa sot Presidenti Hashim Thaçi do t’i japë mandatin...

Pas këndimit me lahutë...

Serbia do të propozojë në UNESCO mbrojtjen e qilimave

Serbia ka vendosur që të propozojë në UNESCO mbrojtjen e qilimave. Pirot, Stapar dhe Sjenica-Pest...

Kërkon sa më shpejtë qeverinë e re

Thaçi vihet në lëvizje pas konstituimit të Kuvendit

Pas konstitutimit të Kuvendit të Republikës së Kosovës, ka reaguar edhe i pari i vendit,...

Kush e propozoi?

Zgjidhet Kryetar i Kuvendit të Kosovës

Deputeti i dytë më i votuar i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, është zgjedhur kryetar i...

Reagon Mustafa

“Nuk do të shkëmbejmë ministritë si territoret”

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se LDK-ja do t’ia jap një ministri Lëvizjes...

Vazhdon solidarizimi për tërmetin

Nxënësit e shkollave në Ferizaj, 7700 euro për bashkëmoshatarët

Nxënësit e shkollave të Komunës Ferizaj në Kosovë kanë mbështetur bashkëmoshatarët e tyre shqiptarë të prekur...