MENU
klinika
"Do të jetë një problem i madh"

Spiunazh? Vuçiç urdhëron nisjen e hetimeve

Vendimi për të taksuar 100% produktet e importuara

Sot, një vit që kur Kosova doli kundër Serbisë e Bosnjës

Më 21 nëntor të vitit të kaluar, Qeveria e Kosovës mori vendim që produktet e...

Nga Muharrem Salihu

Lëngimi i vazhdueshëm i Medvegjës

Pasivizimi i adresave të qytetarëve shqiptarë të Medvegjës, për fatin e keq tonin, nuk përbën...

Vijon procesi

Kosovë/ Rinumërohen 60% e vendvotimeve

Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate po vijon procesi i rinumërimit sipas vendimit të PZAP-it....

Heqje të censusit

Njohja e Kosovës – Paralajmërimet serbe

Kryetari i Partisë Demokratike të Serbisë (DSS), Millosh Jovanoviq, tha sot se paralajmërimi i nxjerrjes...

Foto

Mediat serbe: Prishtina në shok, Rama “zhduku” Kosovën

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka shpërndarë në “Facebook” një hartë të vendit tonë dhe...

U kthye nga Siria...

Akuzhet si terroriste, Prokuroria ngre padi kundër një gruaje

Prokuroria Speciale e Kosovës, ka ngritur aktakuzë ndaj F.Z., mbi dyshimet për veprën penale –...

"Të zbatohet ajo që vendosi sovrani"

Haradinaj flet për zgjedhjet: Nuk është koha për…

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se nuk është koha për zgjedhje të...

Përgjigjia

Haradinaj: Vizat në dhjetor/ Si mendon Shefja e Zyrës së BE?

Nuk ka kaluar shumë kohë kur ish-kryeministri Ramush Haradinaj dha premtimin e fundit për viza,...

Paralajmëron Eliot Engel

Kongresmeni amerikan: Ndryshimi i kufijve, ide e gabuar

Kongresmeni amerikan Eliot Engel ka paralajmëruar kundër idesë së ndryshimit të kufijve mes Kosovës dhe...

Si është gjendja e tij?

Vuçiç del nga spitali, kthehet në banesën e tij

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka dalë nga spitali, ku ishte shtruar për shkak të...

Befason ‘krahu i djathtë’ i Vuçiç

Një nga shejtët e Serbisë ishte një fisnike shqiptare

Sekretari i Përgjithshëm i Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, Nikola Selakoviç, ka bërë një deklaratë...