MENU
klinika
Duke e zëvendësuar me...

Kryeministri Kurti paralajmëron heqjen e taksës me faza

Në kohën e pandemisë kërkohet unitet!

BE mesazh të prerë liderëve kosovarë

Në një intervistë për Telegrafin, shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova...

"Sot pres që..."

Mustafa ultimatum të dyfishtë Kurtit

Kreu i LDK, Isa Mustafa pasi paralajmëroi mocion mosbesimi ndaj qeverisë pjesë e të cilës...

"Në aeroport s’na kontrolluan"

Pacienti me koronavirus: Kam pas kontakte me shumë doktorë

Pacienti nga Lipjani në Kosovë, i identifikuar me koronavirus ka thënë se kur erdhi nga...

Çfarë parashikon Kushtetuta?

Mocioni i LDK-së kundër Qeverisë, publikohet dokumenti

Pas shkarkimit të Agim Veliut nga posti i ministrit të Brendshëm, Lidhja Demokratike e Kosovës...

Rrëzimi i qeverisë

Përfundon takimi Haradinaj-Mustafa, AAK mbështet mocionin

Ka përfunduar takimi mes kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe kryetarit...

12 vite burg kush....

Masat për Covid-19/ Serbia ndjek shembullin e Italisë

Beogradi zyrtar ka paralajmëruar masa të ashpra ndëshkuese ndaj të gjithë atyre që nuk zbatojnë...

Qytetarët protestojnë nga ballkonet

Kosova mes koronavirusit dhe krizës qeveritare

Kosova pas krizës së koronavirusit po përballet njëkohësisht dhe me krizën e koalicionit qeverisës i...

Mustafa kërkon mocion mosbesimi në kuvend

Qeveria e Kosovës në krizë pas shkarkimit të ministrit të LDK

Krisje në koalicionin qeveritar në Kosovë, pas shkarkimit të Punëve të Brendshme, nënkryetar i LDK-së...

Ambasada amerikane i drejtohet Kurtit

“Koha për ta hequr tarifën ndaj Serbisë”

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë bërë edhe një thirrje ndaj Qeverisë së Kosovës...

"Përhapi panik...."

Kurti shkarkon nga detyra Agim Veliun

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka shkarkuar sot ministrin e Punëve të Brendshme, Agim...

31 në Maqedoninë e Veriut

Shkon në 19 numri i të prekurve me Covid-19 në Kosovë

Sipas Ministrit të Shëndetësisë të Kosovës, Arben Vitia, numri i rasteve të reja të infektuara...