MENU
klinika
Përmbledhja ditore e rajonit

Disa vende të BE-së janë kundër vizave për Kosovën

Ngjarjet e 27 prillit

Në Ligjin për Amnisti janë përfshirë edhe deputetët

Kryetari i Grupit Parlamentar të VMRO-DPMNE, Dragan Danev, në një konferencë për shtyp tha se...

Përmbledhja ditore e rajonit

A do të ketë Dejton të ri për Kosovën?

Serbi Ministri i Tregtisë dhe Telekomunikacionit në Qeverinë e Serbisë, Rasim Lajiç, tha se për...

Cilësia e jetës

Maqedonia, vendi më i keq për të jetuar

Sipas Boston Consulting Group, Maqedonia është në vendin e fundit në Evropës sipas cilësisë së...

Detajet

Maqedoni/ Nesër diskutimi mbi ndryshimet kushtetuese

Qeveria e Zoran Zaevit në Maqedoni ka dorëzuar projektligjet për ndryshimet kushtetuese në Kuvend. Përmes...

Përmbledhja ditore e rajonit

Shqipëria jo barrierave kufitare me Kosovën

Kosovë Në kufirin Kosovë-Shqipëri po krijohen në vazhdimësi plotë barriera për lëvizjen e mallrave dhe...

Kthimi i dinjitetit

Të hënën protestojnë policët në Maqedoni

Sindikata e Pavarur e Policisë së Maqedonisë kanë njoftuar se të hënën do të mbajnë...

Arrestimi në kufi

Arrestohet në Maqedoni shtetasi shqiptar i kërkuar nga INTERPOL-i

Sipas njoftimit të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Maqedonisë, një shtetas nga Shqipëria është...

Përmbledhja ditore e rajonit

Opozita në Kosovë kërkon rrëzimin e qeverisë

Kosova Edhe pse janë të interesuar që sa më parë të shpërbëjnë Kuvendin e Kosovës,...

Ndryshimet në Kuvendin e Maqedonisë

Shqiptarët kanë kushte për ndryshimet kushtetuese

Lëvizja Besa dhe Aleanca për Shqiptarët mund te lëkundin balancën e votave në Kuvendin e...

Zbatimi i Marrëveshjes së Prespës

Kurz përgëzon Maqedoninë për vendimin historik

Kancelari austriak Sebastian Kurz, në hapje të konferencës “Ballkani dhe BE-ja, cikli i procesit të...

Marrëveshja e Prespës

Protestë kundër ndryshimeve kushtetuese

Dhjetëra qytetarë kanë protestuar para Kuvendit të Maqedonisë kundër ndryshimit të Kushtetutës, që vjen nga...